Reklama
reklama

Ve směru z centra pouze pro tramvaje. V ulici Veveří začne rekonstrukce

Od poloviny dubna neodbočí řidiči ze Žerotínova náměstí na ulici Veveří. Začnou zde totiž opravy tramvajové trati a inženýrských sítí.

Rozsáhlá rekonstrukce je podle brněnské primátorky Markéty Vaňkové nezbytná. Hrozí totiž, že především inženýrské sítě by zvýšený provoz v ulici nemusely vydržet. „Počítáme s pracemi na nejproblematičtějších úsecích kanalizace a vodovodu. Především se jedná o vodovodní řad z roku 1929 v úseku od Žerotínova náměstí po ulici Slovákova, kde došlo jen v lednu už ke třem haváriím. Důsledkem bylo přerušení dodávek pitné vody a s tím spojené komplikace pro místní. Dělníci také zajistí sanaci kanalizační stoky z roku 1910, která se v úseku mezi ulicemi Smetanova a Sokolská nachází pod tramvajovou tratí a vykazuje značné poškození,“ doplnila primátorka Markéta Vaňková.

Práce zde začnou 15. dubna. Místo rozkopou dělníci z Brněnských vodáren a kanalizací „Řidiči nebudou moci odbočit do ulice Veveří ze Žerotínova náměstí. Místo toho budou využívat ulici Kounicovu. Není v plánu omezení městské hromadné dopravy v ulici Veveří. Výjimkou jsou trolejbusy linek 32, 34 a 36, které nebudou projíždět Veveří, jak je tomu dnes, ale z centra se budou vracet přes ulici Kounicovu,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Na rekonstrukci podzemních sítí od poloviny května naváže i brněnský dopravní podnik. Ten opraví tramvajovou trať v úseku od ulice Jana Uhra po Žerotínovo náměstí. 

V první fázi od 16. května do 26. června pocítí práce cestující pouze částečně. Tramvaje totiž od křížení s Žerotínovým náměstím po Smetanovu ulici projedou jednokolejně. Situace se změní od 27. června. Do konce srpna by tudy totiž tramvaje neměly jezdit vůbec.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře