Reklama
reklama

Včerejší sníh řidiči nezvládli. Nejvíce se bouralo na Hodonínsku a Břeclavsku

Policie, zdravotnická záchranná služba i hasiči včera kvůli nezvládnutému sněhu vyjížděli k velkému počtu dopravních nehod. Nejhorší situace byla na Hodonínsku a Břeclavsku.
Nehoda ve Valticích Foto: HZS JMK

"S příchodem sněžení jsme dnes dopoledne zaznamenali nárůst počtu dopravních nehod. Nejčastěji jsme vyjížděli na Hodonínsku a Břeclavsku. Od půl jedenácté jsme během 45 minut vyjeli hned k 6 nehodám. Pět z nich bylo na Hodonínsku kolem Kyjova a další na Břeclavsku. Postupně však k nehodám vyjížděly jednotky i v jiných okresech a to především na jihu kraje.," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Také jihomoravští policisté se ve středu potýkali s následky sněžení, které náš kraj během dne zasáhlo. Od dopoledních hodin až do 18:00 řešili zhruba padesát oznámených událostí v dopravě. Nejvíce těchto událostí řešili policisté na Hodonínsku a Břeclavsku. "Většinou se jednalo o havárie vozidel, jejichž řidiči podcenili zasněženou vozovku a skončili mimo vozovku nebo drobné nehody bez vážnějších následků. Jen málo z těchto událostí skončilo zraněním některého z účastníků. Žádná neměla vážné následky," řekl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Některé z událostí komplikovaly dopravu dlouhodoběji a to z toho důvodu, že havarovaná vozidla bránila v provozu. K takové události došlo například mezi Valticemi a Břeclaví, kde byla silnice I/40 kvůli havarovanému kamionu uzavřena několik hodin. "Po střetu zůstal osobní vůz mimo silnici v příkopu. Nákladní vůz se svým návěsem vzpříčil přes celou silnici. Zranila se posádka osobního vozu a na místě museli hasiči použít hydraulické vyprošťovací zařízení. V péči posádek záchranné služby tak nakonec skončily dvě děti a dva dospělí," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Další komplikace s kamiony nastaly například v Nížkovicích, u Drnovic nebo u Strážovic. "Naopak zcela bez problémů byla během dne dopravní situace na dálnicích D1 a D2, kde jsme neřešili žádnou událost," dodal Zámečník.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře