Reklama
reklama

Včerejší sníh řidiči nezvládli. Nejvíce se bouralo na Hodonínsku a Břeclavsku

Policie, zdravotnická záchranná služba i hasiči včera kvůli nezvládnutému sněhu vyjížděli k velkému počtu dopravních nehod. Nejhorší situace byla na Hodonínsku a Břeclavsku.
Nehoda ve Valticích Foto: HZS JMK

"S příchodem sněžení jsme dnes dopoledne zaznamenali nárůst počtu dopravních nehod. Nejčastěji jsme vyjížděli na Hodonínsku a Břeclavsku. Od půl jedenácté jsme během 45 minut vyjeli hned k 6 nehodám. Pět z nich bylo na Hodonínsku kolem Kyjova a další na Břeclavsku. Postupně však k nehodám vyjížděly jednotky i v jiných okresech a to především na jihu kraje.," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Také jihomoravští policisté se ve středu potýkali s následky sněžení, které náš kraj během dne zasáhlo. Od dopoledních hodin až do 18:00 řešili zhruba padesát oznámených událostí v dopravě. Nejvíce těchto událostí řešili policisté na Hodonínsku a Břeclavsku. "Většinou se jednalo o havárie vozidel, jejichž řidiči podcenili zasněženou vozovku a skončili mimo vozovku nebo drobné nehody bez vážnějších následků. Jen málo z těchto událostí skončilo zraněním některého z účastníků. Žádná neměla vážné následky," řekl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Některé z událostí komplikovaly dopravu dlouhodoběji a to z toho důvodu, že havarovaná vozidla bránila v provozu. K takové události došlo například mezi Valticemi a Břeclaví, kde byla silnice I/40 kvůli havarovanému kamionu uzavřena několik hodin. "Po střetu zůstal osobní vůz mimo silnici v příkopu. Nákladní vůz se svým návěsem vzpříčil přes celou silnici. Zranila se posádka osobního vozu a na místě museli hasiči použít hydraulické vyprošťovací zařízení. V péči posádek záchranné služby tak nakonec skončily dvě děti a dva dospělí," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Další komplikace s kamiony nastaly například v Nížkovicích, u Drnovic nebo u Strážovic. "Naopak zcela bez problémů byla během dne dopravní situace na dálnicích D1 a D2, kde jsme neřešili žádnou událost," dodal Zámečník.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ke sporu dvou pejskařů v restauraci v centru města zamířili včera večer strážníci.
24.05.2018 - 20:16
Zbavit se nepotřebných věcí, výhodně nakoupit a nebo si užít příjemný den s programem pro celou rodinu. To vše nabízí židenický Sousedský blešák, který mohou lidé navštívit v sobotu 26. května od 14...
24.05.2018 - 14:10
Každý z nás si bezesporu přeje cítit se ve své domácnosti příjemně a komfortně. A jedním ze zásadních činitelů, kteří mají na naše dojmy vliv, je interiér a především podlaha.
24.05.2018 - 08:46
Trávník na zahradě, pod nohama, je klasika. Co ale kdybyste měli zeleň přímo nad hlavou? Nebojte se, nejedná se o podzemní kryt nebo zemljanku, nýbrž o viladům s unikátně řešenými střechami.
24.05.2018 - 07:28
Nejste spokojeni s kvalitou vody ve vaší domácnosti? Nechutná vám? Kupujete pravidelně balenou vodu a nebaví vás se s ní neustále nosit? Řešení je jednoduché. Dejte zelenou moderní technologii a...
23.05.2018 - 11:33
Náraz do střechy auta znejistil v pondělí v noci řidiče jedoucího po Hradecké ulici.
23.05.2018 - 07:38
Komentáře