Reklama
reklama

Včerejší sníh řidiči nezvládli. Nejvíce se bouralo na Hodonínsku a Břeclavsku

Policie, zdravotnická záchranná služba i hasiči včera kvůli nezvládnutému sněhu vyjížděli k velkému počtu dopravních nehod. Nejhorší situace byla na Hodonínsku a Břeclavsku.
Nehoda ve Valticích Foto: HZS JMK

"S příchodem sněžení jsme dnes dopoledne zaznamenali nárůst počtu dopravních nehod. Nejčastěji jsme vyjížděli na Hodonínsku a Břeclavsku. Od půl jedenácté jsme během 45 minut vyjeli hned k 6 nehodám. Pět z nich bylo na Hodonínsku kolem Kyjova a další na Břeclavsku. Postupně však k nehodám vyjížděly jednotky i v jiných okresech a to především na jihu kraje.," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Také jihomoravští policisté se ve středu potýkali s následky sněžení, které náš kraj během dne zasáhlo. Od dopoledních hodin až do 18:00 řešili zhruba padesát oznámených událostí v dopravě. Nejvíce těchto událostí řešili policisté na Hodonínsku a Břeclavsku. "Většinou se jednalo o havárie vozidel, jejichž řidiči podcenili zasněženou vozovku a skončili mimo vozovku nebo drobné nehody bez vážnějších následků. Jen málo z těchto událostí skončilo zraněním některého z účastníků. Žádná neměla vážné následky," řekl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Některé z událostí komplikovaly dopravu dlouhodoběji a to z toho důvodu, že havarovaná vozidla bránila v provozu. K takové události došlo například mezi Valticemi a Břeclaví, kde byla silnice I/40 kvůli havarovanému kamionu uzavřena několik hodin. "Po střetu zůstal osobní vůz mimo silnici v příkopu. Nákladní vůz se svým návěsem vzpříčil přes celou silnici. Zranila se posádka osobního vozu a na místě museli hasiči použít hydraulické vyprošťovací zařízení. V péči posádek záchranné služby tak nakonec skončily dvě děti a dva dospělí," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Další komplikace s kamiony nastaly například v Nížkovicích, u Drnovic nebo u Strážovic. "Naopak zcela bez problémů byla během dne dopravní situace na dálnicích D1 a D2, kde jsme neřešili žádnou událost," dodal Zámečník.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Vytvořit nový produkt pro zákazníky, vymyslet službu na bázi chytrých sítí, ale třeba i projet se elektromobilem noční Prahou, nebo se vypravit do 150-ti metrové chladicí věže jaderné elektrárny...
13.10.2018 - 20:00
Rozkymáceným stylem jízdy na sebe upoutal pozornost hlídky městské policie cyklista jedoucí včera po čtvrté hodině ranní Bubeníčkovou ulicí.
13.10.2018 - 16:53
Přemýšlíte nad tím, jak ideálně zhodnotit svoje finance? Jednou z možností je pořídit si nemovitost a tu pak dále pronajímat.
12.10.2018 - 06:26
Komentáře