Reklama
reklama

Včerejší sníh řidiči nezvládli. Nejvíce se bouralo na Hodonínsku a Břeclavsku

Policie, zdravotnická záchranná služba i hasiči včera kvůli nezvládnutému sněhu vyjížděli k velkému počtu dopravních nehod. Nejhorší situace byla na Hodonínsku a Břeclavsku.
Nehoda ve Valticích Foto: HZS JMK

"S příchodem sněžení jsme dnes dopoledne zaznamenali nárůst počtu dopravních nehod. Nejčastěji jsme vyjížděli na Hodonínsku a Břeclavsku. Od půl jedenácté jsme během 45 minut vyjeli hned k 6 nehodám. Pět z nich bylo na Hodonínsku kolem Kyjova a další na Břeclavsku. Postupně však k nehodám vyjížděly jednotky i v jiných okresech a to především na jihu kraje.," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Také jihomoravští policisté se ve středu potýkali s následky sněžení, které náš kraj během dne zasáhlo. Od dopoledních hodin až do 18:00 řešili zhruba padesát oznámených událostí v dopravě. Nejvíce těchto událostí řešili policisté na Hodonínsku a Břeclavsku. "Většinou se jednalo o havárie vozidel, jejichž řidiči podcenili zasněženou vozovku a skončili mimo vozovku nebo drobné nehody bez vážnějších následků. Jen málo z těchto událostí skončilo zraněním některého z účastníků. Žádná neměla vážné následky," řekl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Některé z událostí komplikovaly dopravu dlouhodoběji a to z toho důvodu, že havarovaná vozidla bránila v provozu. K takové události došlo například mezi Valticemi a Břeclaví, kde byla silnice I/40 kvůli havarovanému kamionu uzavřena několik hodin. "Po střetu zůstal osobní vůz mimo silnici v příkopu. Nákladní vůz se svým návěsem vzpříčil přes celou silnici. Zranila se posádka osobního vozu a na místě museli hasiči použít hydraulické vyprošťovací zařízení. V péči posádek záchranné služby tak nakonec skončily dvě děti a dva dospělí," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Další komplikace s kamiony nastaly například v Nížkovicích, u Drnovic nebo u Strážovic. "Naopak zcela bez problémů byla během dne dopravní situace na dálnicích D1 a D2, kde jsme neřešili žádnou událost," dodal Zámečník.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře