Reklama
reklama

Včerejší den na jihu Moravy byl ve znamení dopravních nehod

Včerejší nevyzpytatelné počasí způsobilo nadprůměrný počet výjezdů jihomoravským hasičům. Jen za dopoledne vyjížděli k osmnácti dopravním nehodám. Jednalo se především o vyprošťování aut z příkopů a pomoc kamionům.
Dopravní nehoda u Rajhradic Foto: HZS JMK

Sněhová nadílka včera podle počtu výjezdů překvapila jihomoravské řidiče. První včerejší nehoda se stala v Brně na ulici Hradecká krátce po půl osmé. "Pak již začaly na naše operační středisko přicházet informace o dalších nehodách. Jen mezi osmou a devátou hodinou vyslalo operační středisko jednotky hned k sedmi nehodám," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Několikrát museli hasiči zasahovat také na dálnici D1. Na 203,5. kilometru ve směru na Ostravu havarovalo osobní auto a kamion. Střet se obešel bez zranění. "Z poškozené nádrže kamionu unikala nafta, kterou jsme museli zachytávat a zbytek odčerpat. U Domašova jsme pomáhali u dvou nehod osobních automobilů," dodal Mikoška.

Zdroj: HZS JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře