Reklama
reklama

Včera začaly opravy na Kolišti a Žerotínově náměstí. Lidé se musí připravit na častější zpoždění

Kolony a delší zdržení než obvykle čekají na řidiče od úterního rána na Kolišti a Žerotínově náměstí. Dělníci v ulici začali opravovat teplovody a řidiče tedy čeká nepříjemná řada dopravních omezení a uzavírek. Problémy se nevyhnuly ani městské hromadné dopravě, kdy hned v první den oprav nabíraly tramvaje až půlhodinová zpoždění.

Dopravní omezení v dané lokalitě bohužel nepotrvají jen pár dní. Od úterý 2. května začaly Teplárny Brno s výměnou parovodních potrubí na malém městském okruhu a řidičům tak už v mnohdy problematicky průjezdném centru přibyla řada dopravních omezení a uzavírek. Do 28. května musejí řidiči počítat s uzavírkou dvou jízdních pruhů na Moravském náměstí a na Kolišti v úseku Kounicova – Milady Horákové po levé straně u zástavby s obousměrným převedením dopravy do protisměru. Doprava se vrací do stávajícího uspořádání u domu Koliště č. 19, odbočení do ulice Lidické je zakázáno. Od 29. května až do poloviny září bude platit v místě stejné dopravní omezení s tím, že uzavírka dvou jízdních pruhů bude po pravé straně u parku. Po celou dobu oprav až do konce září bude také platit uzavírka dvou jízdních pruhů na Žerotínově náměstí v úseku Veveří – Kounicova.

Úsek je sice průjezdný v obou směrech, pokud se však řidiči chtějí vyhnout zdlouhavým kolonám, měli by si vybrat objízdnou trasu. Platí to především v ranních a odpoledních hodinách, kdy lidé cestují z práce nebo se z ní naopak vracejí. Hned ve včerejších ranních hodinách zažívalo Brno dopravní kolaps, který ochromil nejen řidiče automobilů, ale částečně také městskou hromadnou dopravu. Tramvaje jezdící v tomto úseku nabíraly až půlhodinová zpoždění.

Řidiči automobilů by také měli mít na paměti, že zákon zapovídá vjíždění do křižovatky, pokud ji nelze bezpečně projet. Porušování tohoto pravidla vede často k ochromení dopravy v širokém okolí původního místa dopravního omezení. Jsou sice naplánované objízdné trasy ulicemi Lidická, Kounicova, Veveří, Milady Horákové a Moravské náměstí, ale i tak nelze zajistit plynulost provozu v dopravní špičce. Motoristé by si tak měli rozmyslet, zda se jim vyplatí jezdit do centra města autem, nebo se dané lokalitě pokusí vyhnout. Pokud přeci jen zvolí cestu svým vozem, tak musejí počítat s časovou rezervou.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře