Reklama
reklama

Včera začaly opravy na Kolišti a Žerotínově náměstí. Lidé se musí připravit na častější zpoždění

Kolony a delší zdržení než obvykle čekají na řidiče od úterního rána na Kolišti a Žerotínově náměstí. Dělníci v ulici začali opravovat teplovody a řidiče tedy čeká nepříjemná řada dopravních omezení a uzavírek. Problémy se nevyhnuly ani městské hromadné dopravě, kdy hned v první den oprav nabíraly tramvaje až půlhodinová zpoždění.

Dopravní omezení v dané lokalitě bohužel nepotrvají jen pár dní. Od úterý 2. května začaly Teplárny Brno s výměnou parovodních potrubí na malém městském okruhu a řidičům tak už v mnohdy problematicky průjezdném centru přibyla řada dopravních omezení a uzavírek. Do 28. května musejí řidiči počítat s uzavírkou dvou jízdních pruhů na Moravském náměstí a na Kolišti v úseku Kounicova – Milady Horákové po levé straně u zástavby s obousměrným převedením dopravy do protisměru. Doprava se vrací do stávajícího uspořádání u domu Koliště č. 19, odbočení do ulice Lidické je zakázáno. Od 29. května až do poloviny září bude platit v místě stejné dopravní omezení s tím, že uzavírka dvou jízdních pruhů bude po pravé straně u parku. Po celou dobu oprav až do konce září bude také platit uzavírka dvou jízdních pruhů na Žerotínově náměstí v úseku Veveří – Kounicova.

Úsek je sice průjezdný v obou směrech, pokud se však řidiči chtějí vyhnout zdlouhavým kolonám, měli by si vybrat objízdnou trasu. Platí to především v ranních a odpoledních hodinách, kdy lidé cestují z práce nebo se z ní naopak vracejí. Hned ve včerejších ranních hodinách zažívalo Brno dopravní kolaps, který ochromil nejen řidiče automobilů, ale částečně také městskou hromadnou dopravu. Tramvaje jezdící v tomto úseku nabíraly až půlhodinová zpoždění.

Řidiči automobilů by také měli mít na paměti, že zákon zapovídá vjíždění do křižovatky, pokud ji nelze bezpečně projet. Porušování tohoto pravidla vede často k ochromení dopravy v širokém okolí původního místa dopravního omezení. Jsou sice naplánované objízdné trasy ulicemi Lidická, Kounicova, Veveří, Milady Horákové a Moravské náměstí, ale i tak nelze zajistit plynulost provozu v dopravní špičce. Motoristé by si tak měli rozmyslet, zda se jim vyplatí jezdit do centra města autem, nebo se dané lokalitě pokusí vyhnout. Pokud přeci jen zvolí cestu svým vozem, tak musejí počítat s časovou rezervou.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře