Reklama
reklama

Vánoce se nevyhnou nikomu a ničemu

Říká se, že nevyhnutelné jsou jen dvě věci – smrt a daně. Shon posledních dní však ukazuje, že tuto dvojici mohou bez ostychu rozšířit i Vánoce. Do roušky nejdůležitějšího křesťanského svátku se v pátek 21. prosince od 13 do 18 hodin zahalí i brněnská Nová Radnice. Děti si na akci zvané Evropské Vánoce na radnici vyzkouší tvořivé dílny a poznají tradice z dalších šesti koutů Evropy.

Název Evropské Vánoce na radnici naznačuje, na co se mohou těšit nejmenší návštěvníci. V prostorách Nové radnice se bude nacházet šest stanovišť s tvořivými dílnami, které budou inspirovány evropskými zeměmi, v nichž má Brno svá partnerská města – Velká Británie, Maďarsko, Polsko, Litva, Německo, Francie, Rakousko.

Akce však bude mít i dobročinný přesah, neboť její součástí bude potravinová sbírka. Návštěvníci mohou udělat dobrý skutek už při vstupu na nádvoří a přispět především trvanlivými potravinami, jako jsou konzervy, polévky a suchary. „Každý, kdo do potravinové sbírky pro potřebné a lidi v nouzi přispěje, si může na místě vylosovat třeba jeden ze stromečků v květináči, které poskytly Lesy města Brna, nebo drobnou odměnu od partnerů akce. Zrovna v době vánoční je třeba myslet a pomoci ostatním více než kdy jindy,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

Na nádvoří budou rovněž začínat komentované prohlídky Nové radnice. „Každých zhruba 20 minut projde skupinka 30 lidí s průvodcem interiéry radnice včetně Sněmovního sálu, Rytířského sálu i kanceláře primátorky,“ vysvětlila vedoucí Kanceláře marketingu a zahraničních vztahů Barbora Podhrázská.

Připraven je i další doprovodný program. Například , ukázky živých zvířat, překážková dráha nebo vánoční expozice Muzea města Brna.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Oznámení o muži spícím v autě s rozbitým okénkem prověřovali v sobotu po poledni strážnici ve Veslařské ulici.
25.08.2019 - 16:27
Stále se zvyšující teploty v období léta s sebou přinášejí mimo jiné také zvýšené pocení. To je do určité míry nezbytné pro zachování správné termoregulace. U některých jedinců je však vylučování...
25.08.2019 - 13:55
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
Komentáře