Reklama
reklama

Vánoce se nevyhnou nikomu a ničemu

Říká se, že nevyhnutelné jsou jen dvě věci – smrt a daně. Shon posledních dní však ukazuje, že tuto dvojici mohou bez ostychu rozšířit i Vánoce. Do roušky nejdůležitějšího křesťanského svátku se v pátek 21. prosince od 13 do 18 hodin zahalí i brněnská Nová Radnice. Děti si na akci zvané Evropské Vánoce na radnici vyzkouší tvořivé dílny a poznají tradice z dalších šesti koutů Evropy.

Název Evropské Vánoce na radnici naznačuje, na co se mohou těšit nejmenší návštěvníci. V prostorách Nové radnice se bude nacházet šest stanovišť s tvořivými dílnami, které budou inspirovány evropskými zeměmi, v nichž má Brno svá partnerská města – Velká Británie, Maďarsko, Polsko, Litva, Německo, Francie, Rakousko.

Akce však bude mít i dobročinný přesah, neboť její součástí bude potravinová sbírka. Návštěvníci mohou udělat dobrý skutek už při vstupu na nádvoří a přispět především trvanlivými potravinami, jako jsou konzervy, polévky a suchary. „Každý, kdo do potravinové sbírky pro potřebné a lidi v nouzi přispěje, si může na místě vylosovat třeba jeden ze stromečků v květináči, které poskytly Lesy města Brna, nebo drobnou odměnu od partnerů akce. Zrovna v době vánoční je třeba myslet a pomoci ostatním více než kdy jindy,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

Na nádvoří budou rovněž začínat komentované prohlídky Nové radnice. „Každých zhruba 20 minut projde skupinka 30 lidí s průvodcem interiéry radnice včetně Sněmovního sálu, Rytířského sálu i kanceláře primátorky,“ vysvětlila vedoucí Kanceláře marketingu a zahraničních vztahů Barbora Podhrázská.

Připraven je i další doprovodný program. Například , ukázky živých zvířat, překážková dráha nebo vánoční expozice Muzea města Brna.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře