Reklama
reklama

Vánoce se nevyhnou nikomu a ničemu

Říká se, že nevyhnutelné jsou jen dvě věci – smrt a daně. Shon posledních dní však ukazuje, že tuto dvojici mohou bez ostychu rozšířit i Vánoce. Do roušky nejdůležitějšího křesťanského svátku se v pátek 21. prosince od 13 do 18 hodin zahalí i brněnská Nová Radnice. Děti si na akci zvané Evropské Vánoce na radnici vyzkouší tvořivé dílny a poznají tradice z dalších šesti koutů Evropy.

Název Evropské Vánoce na radnici naznačuje, na co se mohou těšit nejmenší návštěvníci. V prostorách Nové radnice se bude nacházet šest stanovišť s tvořivými dílnami, které budou inspirovány evropskými zeměmi, v nichž má Brno svá partnerská města – Velká Británie, Maďarsko, Polsko, Litva, Německo, Francie, Rakousko.

Akce však bude mít i dobročinný přesah, neboť její součástí bude potravinová sbírka. Návštěvníci mohou udělat dobrý skutek už při vstupu na nádvoří a přispět především trvanlivými potravinami, jako jsou konzervy, polévky a suchary. „Každý, kdo do potravinové sbírky pro potřebné a lidi v nouzi přispěje, si může na místě vylosovat třeba jeden ze stromečků v květináči, které poskytly Lesy města Brna, nebo drobnou odměnu od partnerů akce. Zrovna v době vánoční je třeba myslet a pomoci ostatním více než kdy jindy,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

Na nádvoří budou rovněž začínat komentované prohlídky Nové radnice. „Každých zhruba 20 minut projde skupinka 30 lidí s průvodcem interiéry radnice včetně Sněmovního sálu, Rytířského sálu i kanceláře primátorky,“ vysvětlila vedoucí Kanceláře marketingu a zahraničních vztahů Barbora Podhrázská.

Připraven je i další doprovodný program. Například , ukázky živých zvířat, překážková dráha nebo vánoční expozice Muzea města Brna.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře