Reklama
reklama

V sobotu odpoledne ovládnou střed Brna historické vozy

Nevšední podívaná je pro Brňany připravena v sobotu 16. května v centru města. Do ulic vyrazí historická vozidla ze sbírek Technického muzea v Brně v rámci akce Muzeum v pohybu.

Vozy vyjedou na svou trasu ve 14 hodin z náměstí Svobody. Odtud budou pokračovat přes Masarykovu ulici po ulicích Nádražní a Benešova na Malinovského náměstí a po Rooseveltově a Rašínově zpět na náměstí Svobody. Poté se vrátí na ulici Nádražní a po ulicích Husova, Joštova a Rašínova přijedou opět na náměstí Svobody. 

Po trati, která tvoří pomyslnou osmičku, budou vozidla projíždět bez zastávky až do čtvrté hodiny odpolední.

Akce se uskuteční v režii Technického muzea v Brně ve spolupráci s IGNIS BRUNENSIS a jejím cílem je Brňany nejen pobavit, ale také jim připomenout letošní 90. výročí provozu autobusů městské hromadné dopravy v Brně a také Den muzeí.

„Touto jízdou chceme nejen zpříjemnit sobotní odpoledne kolemjdoucím, ale také pozvat veřejnost do znovuotevřeného Technického muzea v Brně,“ uvedl jeho ředitel Ivo Štěpánek. 

V brněnských ulicích lidé uvidí historické osobní automobily, vozidla z vojenského vozového parku a také autobusy. Pamětníci tak mohou zavzpomínat například na Ikarus vyrobený v roce 1989.

Oživení centra vítá i vedení města. „Oceňuji kreativitu všech organizátorů a tvůrců, kterým se i přes nepříznivé podmínky a omezení dané pandemií COVID-19 podařilo vymyslet a zrealizovat atraktivní program, což platí i pro Muzeum v pohybu – vždyť jak často potkáte při procházce centrem města tolik zajímavých vozidel, která připomínají naši historii,“ dodala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře