Reklama
reklama

V sobotu odpoledne ovládnou střed Brna historické vozy

Nevšední podívaná je pro Brňany připravena v sobotu 16. května v centru města. Do ulic vyrazí historická vozidla ze sbírek Technického muzea v Brně v rámci akce Muzeum v pohybu.

Vozy vyjedou na svou trasu ve 14 hodin z náměstí Svobody. Odtud budou pokračovat přes Masarykovu ulici po ulicích Nádražní a Benešova na Malinovského náměstí a po Rooseveltově a Rašínově zpět na náměstí Svobody. Poté se vrátí na ulici Nádražní a po ulicích Husova, Joštova a Rašínova přijedou opět na náměstí Svobody. 

Po trati, která tvoří pomyslnou osmičku, budou vozidla projíždět bez zastávky až do čtvrté hodiny odpolední.

Akce se uskuteční v režii Technického muzea v Brně ve spolupráci s IGNIS BRUNENSIS a jejím cílem je Brňany nejen pobavit, ale také jim připomenout letošní 90. výročí provozu autobusů městské hromadné dopravy v Brně a také Den muzeí.

„Touto jízdou chceme nejen zpříjemnit sobotní odpoledne kolemjdoucím, ale také pozvat veřejnost do znovuotevřeného Technického muzea v Brně,“ uvedl jeho ředitel Ivo Štěpánek. 

V brněnských ulicích lidé uvidí historické osobní automobily, vozidla z vojenského vozového parku a také autobusy. Pamětníci tak mohou zavzpomínat například na Ikarus vyrobený v roce 1989.

Oživení centra vítá i vedení města. „Oceňuji kreativitu všech organizátorů a tvůrců, kterým se i přes nepříznivé podmínky a omezení dané pandemií COVID-19 podařilo vymyslet a zrealizovat atraktivní program, což platí i pro Muzeum v pohybu – vždyť jak často potkáte při procházce centrem města tolik zajímavých vozidel, která připomínají naši historii,“ dodala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně již téměř měsíc odkládá plánované operace a zákroky, a to u všech oborů, které odklad umožňují. V současné době se pozvolně vrací k tzv. elektivní operativě.
24.11.2020 - 08:21
Odcizené zboží ze supermarketu bude zadrženého muže stát víc, než si vůbec pomyslel.
23.11.2020 - 08:50
Náprava historických křivd někdy trvá dekády, důkazem může být znovuobnovení čestného titulu doktor technických věd pro Jana Antonína Baťu, který o svůj titul dr.h.c. přišel z politických důvodů v...
22.11.2020 - 04:18
Ke stovkám standardních PCR testů přidává ČEZ navíc ještě antigenní testování. Zaměří se především na pracovníky v provozech, které jsou nezbytné pro fungování České republiky. Jako první se nové...
20.11.2020 - 10:29
Neosvětlené vozidlo jedoucí do protisměru zpozorovala v pondělí odpoledne hlídka městské policie ve Vlhké ulici.
19.11.2020 - 14:56
I v letošním roce poputuje z Bílovic nad Svitavou do Brna vánoční strom, který bude, jak již je tradicí, tažen koňským spřežením.
18.11.2020 - 17:39
Komentáře