Reklama
reklama

V prvním školním týdnu se o bezpečí školáků postará na přechodech přes tři sta strážníků

Na začátku školního roku věnují hlídky městské policie zvýšenou pozornost přechodům pro chodce v blízkosti základních škol. Během prvního týdne výuky bude dbát na bezpečí školáků přes tři sta strážníků.

Svítivé uniformy strážníků připomenou motoristům konec prázdnin u padesáti škol. V blízkosti mnoha z nich se hlídky zaměří hned na několik přechodů současně. „Problematický je celý první týden školního roku, kdy se prolíná více rizikových faktorů. Nárazově se zvyšuje intenzita individuální i hromadné dopravy, školáci jsou rozdovádění, myšlenkami jsou ještě na prázdninách a zapomínají na pravidla bezpečného chování. I řidičům nějakou dobu trvá, než znovu přivyknou na ruch kolem škol,“ vypočítává Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

V pondělí pohlídají strážníci nejen klíčovou dobu před začátkem vyučování, ale také časy, kdy bude na jednotlivých školách končit vyučování žákům prvního stupně. Po zbytek týdne budou strážníci postupovat podle individuální domluvy s vedením konkrétních škol. Přechody však ohlídají přinejmenším v ranních hodinách.

Hlídky městské policie se následně od druhého školního týdne vrátí i na svá dlouhodobá stanoviště. „Nad vytipovanými přechody u škol garantujeme dohled celoročně. Dohromady jich je vždy okolo dvanácti. Podle personálních kapacit ovšem namátkově kontrolujeme i riziková místa u mnoha dalších škol,“ doplňuje Luboš Oprchal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře