Reklama
reklama

V prvním školním týdnu se o bezpečí školáků postará na přechodech přes tři sta strážníků

Na začátku školního roku věnují hlídky městské policie zvýšenou pozornost přechodům pro chodce v blízkosti základních škol. Během prvního týdne výuky bude dbát na bezpečí školáků přes tři sta strážníků.

Svítivé uniformy strážníků připomenou motoristům konec prázdnin u padesáti škol. V blízkosti mnoha z nich se hlídky zaměří hned na několik přechodů současně. „Problematický je celý první týden školního roku, kdy se prolíná více rizikových faktorů. Nárazově se zvyšuje intenzita individuální i hromadné dopravy, školáci jsou rozdovádění, myšlenkami jsou ještě na prázdninách a zapomínají na pravidla bezpečného chování. I řidičům nějakou dobu trvá, než znovu přivyknou na ruch kolem škol,“ vypočítává Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

V pondělí pohlídají strážníci nejen klíčovou dobu před začátkem vyučování, ale také časy, kdy bude na jednotlivých školách končit vyučování žákům prvního stupně. Po zbytek týdne budou strážníci postupovat podle individuální domluvy s vedením konkrétních škol. Přechody však ohlídají přinejmenším v ranních hodinách.

Hlídky městské policie se následně od druhého školního týdne vrátí i na svá dlouhodobá stanoviště. „Nad vytipovanými přechody u škol garantujeme dohled celoročně. Dohromady jich je vždy okolo dvanácti. Podle personálních kapacit ovšem namátkově kontrolujeme i riziková místa u mnoha dalších škol,“ doplňuje Luboš Oprchal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře