Reklama
reklama

V prvním školním týdnu se o bezpečí školáků postará na přechodech přes tři sta strážníků

Na začátku školního roku věnují hlídky městské policie zvýšenou pozornost přechodům pro chodce v blízkosti základních škol. Během prvního týdne výuky bude dbát na bezpečí školáků přes tři sta strážníků.

Svítivé uniformy strážníků připomenou motoristům konec prázdnin u padesáti škol. V blízkosti mnoha z nich se hlídky zaměří hned na několik přechodů současně. „Problematický je celý první týden školního roku, kdy se prolíná více rizikových faktorů. Nárazově se zvyšuje intenzita individuální i hromadné dopravy, školáci jsou rozdovádění, myšlenkami jsou ještě na prázdninách a zapomínají na pravidla bezpečného chování. I řidičům nějakou dobu trvá, než znovu přivyknou na ruch kolem škol,“ vypočítává Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

V pondělí pohlídají strážníci nejen klíčovou dobu před začátkem vyučování, ale také časy, kdy bude na jednotlivých školách končit vyučování žákům prvního stupně. Po zbytek týdne budou strážníci postupovat podle individuální domluvy s vedením konkrétních škol. Přechody však ohlídají přinejmenším v ranních hodinách.

Hlídky městské policie se následně od druhého školního týdne vrátí i na svá dlouhodobá stanoviště. „Nad vytipovanými přechody u škol garantujeme dohled celoročně. Dohromady jich je vždy okolo dvanácti. Podle personálních kapacit ovšem namátkově kontrolujeme i riziková místa u mnoha dalších škol,“ doplňuje Luboš Oprchal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vzlykající dívka pomohla strážníkům dopadnout šestnáctiletého útočníka, který napadl jejího přítele. Při další kontrole dokladů navíc strážníci odhalili pět lidí, po kterých bylo vyhlášeno celostátní...
18.06.2018 - 08:00
Komentáře