Reklama
reklama

V pivovaru Starobrno vaří slavné velikonoční Zelené pivo už podvanácté

Dvanáct let. Tak dlouho už se ve Starobrně každoročně v lednu či únoru vaří slavné Zelené pivo. Fenomén, který dávno překročil hranice města, Moravy i České republiky. Starobrněnským sládkům nikdo nikdy nevezme absolutní primát: Zelené se na Starém Brně zrodilo – a ač se ho ostatní leckdy snažili napodobit – jeho nezpochybnitelná tradice i sláva přetrvávají i letos. Z nejlepších surovin se vaří právě dnes, aby se půllitry všech jeho příznivců v celé České republice i na Slovensku zazelenaly na Zelený čtvrtek 13. dubna.

Celkem budou mít milovníci Zeleného piva k dispozici téměř 4 700 hektolitrů. Část produkce z uvedeného množství (cca 350 hektolitrů) poputuje k našim slovenským sousedům.

Ve Starobrně se Zelené pivo vaří právě dnes – a při lití bylinného výluhu se sejdou mnozí, kdo při přípravách i výrobě přiložili ruku k dílu. Ale nejen to: nikdo si nechce nechat ujít tento okamžik právě proto, že se Zelené pivo stalo součástí velikonočních tradic. „Po letošní zasněžené zimě všichni Velikonoce coby svátky jara vyhlížíme už dnes. Musím zopakovat, co nezapomínáme říkat každoročně: u nás v pivovaru Starobrno jsme na Zelené pivo strašně hrdí,“ uvedl ředitel a vrchní sládek pivovaru Ondřej Koucký.

Jednou z důležitých složek Zeleného piva je bylinný výluh. Jeho přesné složení zná jen několik lidí. Výluh se připravuje z několika bylin (jednou z nich je kopřiva dvoudomá). „Výluh je koncentrovaný a silný. Přesné dávkování je výrobním tajemstvím. Čas kontaktu bylin s vroucí vodou se pečlivě hlídá kvůli požadované koncentraci i kvalitě,“ konstatoval manažer kvality Jiří Brňovják. Každoročně jsou podle něj potřeba řádově litry výluhu.

Po celou dobu existence se Zelené pivo 13 vaří podle receptury, která se za uplynulých dvanáct let ani jednou nezměnila. Klíčovou roli v receptuře hraje světlý ječný slad, který speciálně pro Zelené pivo tradičně připravují ve sladovně v Hodonicích. Výroba i parametry tohoto sladu se totiž trochu liší od těch běžně používaných pro ostatní druhy piv. Zelené pivo se vaří z kvalitní vody, uvedeného sladu a jakostního žateckého chmele tradičním způsobem na dva rmuty. Spolu s chmelem se do mladinového kotle přidává uvedený bylinný výluh. Svou sílu speciální pivo získává spodním kvašením po dobu osmi dnů. Poté při teplotě okolo jednoho stupně Celsia dlouho dozrává, čímž se chuťově zakulacuje a získává typický buket a říz. Posledním krokem ve výrobě je přidání likéru. Nezaměnitelné zelené zbarvení piva je tedy kombinací několika faktorů: unikátní technologie, použitých surovin, bylinného výluhu a likéru.

Ačkoli Zelené pivo chutná ve všech koutech naší republiky, nejslavnější je pochopitelně v Brně a především v blízkosti pivovaru. Ve Starobrno Pivovarské restauraci i na terase na Mendlově náměstí se tak jeho skalní příznivci každoročně na Zelený čtvrtek scházejí už od dopoledne. Zeleným pivem ovšem žije celé Brno. Vloni pivovar Starobrno připravil ojedinělé překvapení, když nechal zeleně nasvítit některé brněnské památky či sochy. A něčeho dalšího a nového se Brňané jistě dočkají i letos.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře