Reklama
reklama

V olympijském parku na výstavišti ošetřili záchranáři za první týden téměř dvacet pacientů

Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK

K žádnému závažnému zranění ale naštěstí nedošlo. Jednalo se zejména o drobná poranění, jako jsou tržné rány nebo krvácení z nosu.

Záchranáři se ale také starají o ztracené děti. "Než Policie ČR jejich rodiče vypátrá, mohou si pohrát s plyšovým medvědem nebo třeba vybarvit omalovánku," uvedla zdravotnická záchranná služba na webu. Za první týden se rodičům ztratilo jedno dítě a zatoulal se jeden pes.

Přes týden se o návštěvníky starají záchranáři, od pátku do neděle posádku doplňuje i lékař. V areálu výstaviště jsou kolem olympijského parku postavené dva stany, ve kterých mají zdravotníci potřebné vybavení.

Zdroj: ZZS JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře