Reklama
reklama

V olympijském parku na výstavišti ošetřili záchranáři za první týden téměř dvacet pacientů

Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK

K žádnému závažnému zranění ale naštěstí nedošlo. Jednalo se zejména o drobná poranění, jako jsou tržné rány nebo krvácení z nosu.

Záchranáři se ale také starají o ztracené děti. "Než Policie ČR jejich rodiče vypátrá, mohou si pohrát s plyšovým medvědem nebo třeba vybarvit omalovánku," uvedla zdravotnická záchranná služba na webu. Za první týden se rodičům ztratilo jedno dítě a zatoulal se jeden pes.

Přes týden se o návštěvníky starají záchranáři, od pátku do neděle posádku doplňuje i lékař. V areálu výstaviště jsou kolem olympijského parku postavené dva stany, ve kterých mají zdravotníci potřebné vybavení.

Zdroj: ZZS JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Komentáře