V letošním ročníku Běhu Lužánkami padl traťový rekord

V sobotu 18. března 2017 se v parku Lužánky uskutečnil 72. ročník mezinárodního běžeckého závodu.

Hlavní závod mužů vytrvalců v běhu na 7775 m vyhrál závodník z Keni Komon Moses Masai s časem 23:37min. Na druhém místě skončil také keňský závodník Melly Edwin Cheruiot v čase 23:43 a třetí místo vybojoval Čech Jan Kreisinger s časem 24:13 min.

Závod žen v běhu na 6 220 m ovládla Teresa Flavio Kwamboka, která v čase 21:33 min. pokořila traťový rekord  z roku 2015 o 29 sekund. Druhé místo obsadila Maďarka Zítra Kacser v čase 21:43 min. Třetí místo vybojovala česká závodnice Lucie Maršánová s časem 21:47 min. Všechna tři místa na stupních vítězů žen byla pod předchozím traťovým rekordem.

Šlo o zajímavé souboje se skvělou atmosférou, těší nás také obsazení a výsledky mládežnických kategorií. “ uvádí ředitel závodu Karel Walter z pořádajícího klubu AC Track & Field Brno.

Závodu se zúčastnilo 342 běžců z 12 zemí světa.

Autor:
redakce
S komplikacemi musí počítat řidiči, kteří se vydají po silnici I/43 spojující Brno se Svitavami. Poblíž Kuřimi totiž v sobotu ráno začali pracovat silničáři. Místem se projíždí kyvadlově.
04.07.2020 - 17:40
Fanoušci sportu se nemusí obávat. Stejně jako Olympijské hry v Tokiu se na příští rok přesouvá i brněnský Olympijský festival.
04.07.2020 - 09:37
Spojení divadla a prostředí zámku Slavkov – Austerlitz si mohou diváci užít od prvního červencového pondělí. Slavkovské nádvoří totiž ovládne Letní scéna Divadla Bolka Polívky.
03.07.2020 - 12:00
Centrum jihomoravské metropole bude od září rozděleno do několika podoblastí. Zpřísní se rovněž udělování povolení k vjezdu.
03.07.2020 - 08:19
Krajské dožínky se v letošním roce uskuteční poslední srpnovou neděli. Vůbec poprvé je bude hostit Hodonín. Na akci kraj vyčlenil 1 milion korun.
02.07.2020 - 17:56
Začátek léta již popáté otevře PonavaFest – open air festival v největším brněnském parku v Lužánkách. Oproti minulým ročníkům, kdy se kulturní produkce soustředila do několika dnů, je tento ročník...
02.07.2020 - 11:20