Reklama
reklama

V Krkoškově ulici musí kvůli havárii vodovodu pokácet jednu vzrostlou lípu

Během následujících dnů dojde v Krkoškově ulici v městské části Brno-sever ke kácení jednoho ze vzrostlých stromů tamní lipové aleje. Kácení je nevyhnutelné v důsledku havárie vodovodu, ke které došlo v dopoledních hodinách.

V průběhu dnešních dopoledních hodin došlo k havárii vodovodu a zároveň byla přerušena dodávka vody v Krkoškově ulici 24a. K obnovení dodávky by mělo dojít podle odhadů ještě dnes před jedenáctou hodinou večer. V důsledku havárie vodovodu však bude nutné pokácet jeden ze vzrostlých stromů tamní lipové aleje. V průběhu dnešního dne již došlo k provizorním opravám vodovodu a v příštích dnech by mělo dojít ke kácení stromu a následnému dokončení oprav. Podle Martina Ingra z městské části Brno-sever dojde pouze k vynucenému kácení jednoho stromu. V žádném případě se nejedná o začátek kácení celé místní aleje. To je vázáno až na zahájení kompletní rekonstrukce Krkoškovy ulice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře