Reklama
reklama

V Ivanovicích se chystá nákupní centrum

Hypermarket Globus a obchodní dům Bauhaus v brněnských Ivanovicích se zřejmě dočkají nového souseda. Právě vedle obchodu určeného kutilům totiž developer plánuje vystavět nákupní centrum Kaskády. Jeho součástí má být i Pivovarský dům s minipivovarem, restaurací a halou.

Hotovo by mělo být v roce 2019. Vyplývá to z informací zveřejněných v dokumentu v Informačním systému EIA. Podle něj se plánuje stavět severně od Bauhausu na ploše větší než 4 hektary. Centrální částí má být Retail Park, kde budou umístěny obchodní jednotky a služby. Navazovat na něj bude Pivovarský dům. Zároveň u obchodního centra vznikne 195 venkovních parkovacích míst a dvě podzemní garáže s kapacitou 133 míst.

Ulice Černohorská a stávající zástavba bude od nového centra částečně cloněna zdí s vegetačními úpravami, druhou řadou stromů v uliční aleji, keřovým patrem a popínavými rostlinami. „Koncepce urbanistického a architektonického řešení pracuje se svažitým terénem. Díky němu bude potlačeno vnímání staveb od ulice Černohorské a budou odhaleny pohledy od silnice Hradecké, odkud budou přijíždět zákazníci,“ je uvedeno v dokumentu.

 Ivanovická městská část však zatím k projektu nevydala územní rozhodnutí ani stavební povolení a developerovi zatím chybí i jeden z pozemků. Ten nyní vlastní město. Lze předpokládat, že místní obyvatelé z chystané stavby nadšení nebudou, s jejich nevolí se setkala i výstavba obchodního domu Bauhaus, který se otevřel v roce 2012. Jeho výstavbu navíc provázely problémy a samotná stavba nezískala stavební povolení, ale o jeho vzniku rozhodl autorizovaný inspektor. V roce 2011 dokonce zůstal kvůli soudnímu opatření téměř hotový, ale nezkolaudovaný hobbymarket na více než rok zavřený.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře