Reklama
reklama

V Ivanovicích se chystá nákupní centrum

Hypermarket Globus a obchodní dům Bauhaus v brněnských Ivanovicích se zřejmě dočkají nového souseda. Právě vedle obchodu určeného kutilům totiž developer plánuje vystavět nákupní centrum Kaskády. Jeho součástí má být i Pivovarský dům s minipivovarem, restaurací a halou.

Hotovo by mělo být v roce 2019. Vyplývá to z informací zveřejněných v dokumentu v Informačním systému EIA. Podle něj se plánuje stavět severně od Bauhausu na ploše větší než 4 hektary. Centrální částí má být Retail Park, kde budou umístěny obchodní jednotky a služby. Navazovat na něj bude Pivovarský dům. Zároveň u obchodního centra vznikne 195 venkovních parkovacích míst a dvě podzemní garáže s kapacitou 133 míst.

Ulice Černohorská a stávající zástavba bude od nového centra částečně cloněna zdí s vegetačními úpravami, druhou řadou stromů v uliční aleji, keřovým patrem a popínavými rostlinami. „Koncepce urbanistického a architektonického řešení pracuje se svažitým terénem. Díky němu bude potlačeno vnímání staveb od ulice Černohorské a budou odhaleny pohledy od silnice Hradecké, odkud budou přijíždět zákazníci,“ je uvedeno v dokumentu.

 Ivanovická městská část však zatím k projektu nevydala územní rozhodnutí ani stavební povolení a developerovi zatím chybí i jeden z pozemků. Ten nyní vlastní město. Lze předpokládat, že místní obyvatelé z chystané stavby nadšení nebudou, s jejich nevolí se setkala i výstavba obchodního domu Bauhaus, který se otevřel v roce 2012. Jeho výstavbu navíc provázely problémy a samotná stavba nezískala stavební povolení, ale o jeho vzniku rozhodl autorizovaný inspektor. V roce 2011 dokonce zůstal kvůli soudnímu opatření téměř hotový, ale nezkolaudovaný hobbymarket na více než rok zavřený.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře