Reklama
reklama

V Dukovanech dnes proběhlo požární cvičení

Dnes ve 14 hodin byl v administrativní budově Jaderné elektrárny Dukovany vyhlášen cvičný požární poplach. Simulovaný požár vypukl ve třetím patře administrativní budovy, ve které průběžně pracují více než čtyři stovky zaměstnanců. Cílem cvičení je ověření součinnosti operačního střediska Hasičského záchranného sboru jaderné elektrárny Dukovany s krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, spolupráci mezi zasahujícími jednotkami hasičů i chování a znalost zaměstnanců elektrárny při požáru.

Devadesát sekund po vyhlášení poplachu na místo dorazili hasiči z jednotky HZS JE Dukovany a vyhlásili evakuaci objektu. Denně zde pracují více než čtyři stovky zaměstnanců, proto byly k zásahu přivolány jednotky profesionálních hasičů z Moravského Krumlova, Ivančic, Rosic, Náměště nad Oslavou, Hrotovic, Třebíče a Moravských Budějovic, které přijíždí se zapnutou světelnou a zvukovou signalizací.    

Dnešní cvičení jsme zaměřili na událost, která přímo nesouvisí s provozem elektrárny, ale zaměstnanci se s ní mohou potkat kdekoliv v průběhu jejich života. Proto je přínosem dnešního cvičení, vedle ověření funkčnosti komunikace mezi přijíždějícími jednotkami hasičů z venčí a námi, také nácvik zaměstnanců, jak se v těchto situacích chovat,“ sdělil velitel HZS JE Dukovany, Bc. Tomáš Richter.

Hasiči v jedné z kanceláří nalezli zraněnou osobu, kterou  vynesli z hořícího objektu a přivolaní záchranáři provedli resuscitaci. Cvičení trvalo zhruba  1,5 hodiny a poté se zaměstnanci vrátili zpět na svá pracoviště. Směnový inženýr v rámci nácviku svolal havarijní štáb k posouzení důsledků události a vyhodnocení cvičení. Cvičení proběhlo za plného provozu všech čtyř výrobních bloků. Obce i obyvatelstvo v okolí elektrárny bylo z důvodu příjezdu jednotek HZS z okolí o cvičení předem informováno.

V elektrárně probíhá průměrně 10 cvičení za rok zaměřených na procvičení řešení provozních událostí, která jsou doplněna o cvičení zaměřená na události nesouvisející s provozem a dále tzv. tajná cvičení, která vyhlašuje ředitel elektrárny. Hned o víkendu čeká šedesátku dukovanských hasičů nácvik v tzv. flashover  kontejneru, kde budou procvičovat techniku hašení uvnitř budov.

TZ: JED

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře