Reklama
reklama

V Dukovanech dnes proběhlo požární cvičení

Dnes ve 14 hodin byl v administrativní budově Jaderné elektrárny Dukovany vyhlášen cvičný požární poplach. Simulovaný požár vypukl ve třetím patře administrativní budovy, ve které průběžně pracují více než čtyři stovky zaměstnanců. Cílem cvičení je ověření součinnosti operačního střediska Hasičského záchranného sboru jaderné elektrárny Dukovany s krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, spolupráci mezi zasahujícími jednotkami hasičů i chování a znalost zaměstnanců elektrárny při požáru.

Devadesát sekund po vyhlášení poplachu na místo dorazili hasiči z jednotky HZS JE Dukovany a vyhlásili evakuaci objektu. Denně zde pracují více než čtyři stovky zaměstnanců, proto byly k zásahu přivolány jednotky profesionálních hasičů z Moravského Krumlova, Ivančic, Rosic, Náměště nad Oslavou, Hrotovic, Třebíče a Moravských Budějovic, které přijíždí se zapnutou světelnou a zvukovou signalizací.    

Dnešní cvičení jsme zaměřili na událost, která přímo nesouvisí s provozem elektrárny, ale zaměstnanci se s ní mohou potkat kdekoliv v průběhu jejich života. Proto je přínosem dnešního cvičení, vedle ověření funkčnosti komunikace mezi přijíždějícími jednotkami hasičů z venčí a námi, také nácvik zaměstnanců, jak se v těchto situacích chovat,“ sdělil velitel HZS JE Dukovany, Bc. Tomáš Richter.

Hasiči v jedné z kanceláří nalezli zraněnou osobu, kterou  vynesli z hořícího objektu a přivolaní záchranáři provedli resuscitaci. Cvičení trvalo zhruba  1,5 hodiny a poté se zaměstnanci vrátili zpět na svá pracoviště. Směnový inženýr v rámci nácviku svolal havarijní štáb k posouzení důsledků události a vyhodnocení cvičení. Cvičení proběhlo za plného provozu všech čtyř výrobních bloků. Obce i obyvatelstvo v okolí elektrárny bylo z důvodu příjezdu jednotek HZS z okolí o cvičení předem informováno.

V elektrárně probíhá průměrně 10 cvičení za rok zaměřených na procvičení řešení provozních událostí, která jsou doplněna o cvičení zaměřená na události nesouvisející s provozem a dále tzv. tajná cvičení, která vyhlašuje ředitel elektrárny. Hned o víkendu čeká šedesátku dukovanských hasičů nácvik v tzv. flashover  kontejneru, kde budou procvičovat techniku hašení uvnitř budov.

TZ: JED

Autor: 
redakce
Aktuálně
Několik hodin strávili hasiči čtvrteční den u řeky Svratky v brněnské Bystrci. Do řeky totiž unikla neznámá látka, jejíž zdroj nebyl známý.
28.02.2020 - 17:00
Oblíbený herec a majitel brněnského divadla Bolek Polívka se 22. 2. 2020 oženil. Vzal si svoji dlouholetou partnerku Marcelku.
28.02.2020 - 14:00
Nově zrekonstruovaná loď dopravního podniku si žádá nové jméno. Brňané budou v průběhu března hlasovat o jejím názvu.
28.02.2020 - 10:30
Loňského listopadu objevil náhodný muž na procházce Pod Vápenicí na Blanensku mrtvé tělo člověka. Policisté nyní ostatky identifikovali.
28.02.2020 - 08:23
Projekt participativního rozpočtu chce dosáhnout zlepšení kvality kohoutkové i odpadní vody. Radní schválili výzvu na nabídky veřejné zakázky „Studie – Za zdravější a lepší vodu v Brně".
27.02.2020 - 19:00
Včera odpoledne usmrtil vlak na Hodonínsku postaršího muže. Přecházel přes koleje a upadl. Jedoucí vlak už nezastavila ani rychlobrzda.
27.02.2020 - 15:30
Komentáře