Reklama
reklama

V Dukovanech dnes proběhlo požární cvičení

Dnes ve 14 hodin byl v administrativní budově Jaderné elektrárny Dukovany vyhlášen cvičný požární poplach. Simulovaný požár vypukl ve třetím patře administrativní budovy, ve které průběžně pracují více než čtyři stovky zaměstnanců. Cílem cvičení je ověření součinnosti operačního střediska Hasičského záchranného sboru jaderné elektrárny Dukovany s krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, spolupráci mezi zasahujícími jednotkami hasičů i chování a znalost zaměstnanců elektrárny při požáru.

Devadesát sekund po vyhlášení poplachu na místo dorazili hasiči z jednotky HZS JE Dukovany a vyhlásili evakuaci objektu. Denně zde pracují více než čtyři stovky zaměstnanců, proto byly k zásahu přivolány jednotky profesionálních hasičů z Moravského Krumlova, Ivančic, Rosic, Náměště nad Oslavou, Hrotovic, Třebíče a Moravských Budějovic, které přijíždí se zapnutou světelnou a zvukovou signalizací.    

Dnešní cvičení jsme zaměřili na událost, která přímo nesouvisí s provozem elektrárny, ale zaměstnanci se s ní mohou potkat kdekoliv v průběhu jejich života. Proto je přínosem dnešního cvičení, vedle ověření funkčnosti komunikace mezi přijíždějícími jednotkami hasičů z venčí a námi, také nácvik zaměstnanců, jak se v těchto situacích chovat,“ sdělil velitel HZS JE Dukovany, Bc. Tomáš Richter.

Hasiči v jedné z kanceláří nalezli zraněnou osobu, kterou  vynesli z hořícího objektu a přivolaní záchranáři provedli resuscitaci. Cvičení trvalo zhruba  1,5 hodiny a poté se zaměstnanci vrátili zpět na svá pracoviště. Směnový inženýr v rámci nácviku svolal havarijní štáb k posouzení důsledků události a vyhodnocení cvičení. Cvičení proběhlo za plného provozu všech čtyř výrobních bloků. Obce i obyvatelstvo v okolí elektrárny bylo z důvodu příjezdu jednotek HZS z okolí o cvičení předem informováno.

V elektrárně probíhá průměrně 10 cvičení za rok zaměřených na procvičení řešení provozních událostí, která jsou doplněna o cvičení zaměřená na události nesouvisející s provozem a dále tzv. tajná cvičení, která vyhlašuje ředitel elektrárny. Hned o víkendu čeká šedesátku dukovanských hasičů nácvik v tzv. flashover  kontejneru, kde budou procvičovat techniku hašení uvnitř budov.

TZ: JED

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře