Reklama
reklama

V době Dušiček budou hřbitovy hlídat dvě stovky strážníků

Kontroly hřbitovů musí městská policie v čase Dušiček výrazně posílit. Hlídky přes celý den i noc budou hlídat jedenáct brněnských hřbitovů. Chtějí tak zabránit zejména krádežím.
Městská policie posílí hlídky na brněnských hřbitovech

„V nočních hodinách přispějí k bezpečí na hřbitovech i  hlídky se služebními psy a dalekohledy pro noční vidění. Velké množství kontrol obstarají celkem přibližně dvě stovky strážníků,“ uvedl ředitel Městské policie Brno Luboš Oprchal.

Nejvytíženějším pietním místem je brněnský Ústřední hřbitov, kde je dohled prakticky nepřetržitý. Strážníci se zde průběžně střídají po celý den a rozsáhlý prostor mezi Jihlavskou a Vídeňskou ulicí tedy nezůstává ani na okamžik bez dozoru.

„Rozsáhlé bezpečnostní opatření začíná už týden před Dušičkami a trvá přibližně stejnou dobu po nich,“ doplnil Luboš Oprchal.

Kromě Ústředního hřbitova strážníci více hlídají i zbylých deset brněnských hřbitovů. Větší počet strážníků mohou návštěvníci hřbitovů potkat v Králově Poli, Řečkovicích, Jehnicích i Žebětíně. Na jihu města se posílené kontroly dotknou Slatiny a Tuřan, strážníci se zaměří i na Židenice, Líšeň, Komín a Soběšice.

Především preventivní přítomností předchází městská policie okrádání návštěvníků o osobní věci a odcizování vzpomínkových předmětů, jako jsou věnce či kytice. Strážníci budou hlídat i místa, kde si lidé zanechají svá auta. Pozornosti hlídek neujdou ani prodejci smutečního zboží.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře