Reklama
reklama

V červenci se v Brně narodil rekordní počet dětí

Fakultní nemocnici Brno berou rodičky útokem.

V posledních týdnech se na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno odehrává doslova boom nově narozených dětí a budoucí maminky se nahlašují opravdu ve velkém množství. Na oba porodní sály přichází ve vlnách a lékaři si jen stěží oddechnou. Horko tak není venku, ale i na porodních sálech. Ty jsou pro pohodlí všech samozřejmě klimatizované.

Letos v červenci se ve Fakultní nemocnici Brno narodilo 578 dětí. Jde o 14% nárůst oproti červenci loňského roku. Je to počet, které mají některé nemocnice za celý rok. Červenec a pravděpodobně i srpen bude opravdu rekordní. 

Gynekologicko-porodnická klinika FN Brno je největší pracoviště v České republice a ve střední Evropě. Ročně je zde přes šest tisíc porodů. Také proto FN Bro připravuje výstavbu velké supermoderní porodnice, která bude budoucím maminkám poskytovat specializovanou a komplexní péči. 

 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře