Reklama
reklama

V červenci se v Brně narodil rekordní počet dětí

Fakultní nemocnici Brno berou rodičky útokem.

V posledních týdnech se na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno odehrává doslova boom nově narozených dětí a budoucí maminky se nahlašují opravdu ve velkém množství. Na oba porodní sály přichází ve vlnách a lékaři si jen stěží oddechnou. Horko tak není venku, ale i na porodních sálech. Ty jsou pro pohodlí všech samozřejmě klimatizované.

Letos v červenci se ve Fakultní nemocnici Brno narodilo 578 dětí. Jde o 14% nárůst oproti červenci loňského roku. Je to počet, které mají některé nemocnice za celý rok. Červenec a pravděpodobně i srpen bude opravdu rekordní. 

Gynekologicko-porodnická klinika FN Brno je největší pracoviště v České republice a ve střední Evropě. Ročně je zde přes šest tisíc porodů. Také proto FN Bro připravuje výstavbu velké supermoderní porodnice, která bude budoucím maminkám poskytovat specializovanou a komplexní péči. 

 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře