Reklama
reklama

V centru Brna explodovala v dodávce tlaková láhev. Dva muži se zranili

Včera odpoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru dodávky ve vnitrobloku v Brně na Moravském náměstí. Výbuch tlakové láhve zcela zničil dodávku a způsobil škody přes milion korun.

Hasiči dorazili na místo do pěti minut. Museli se vypořádat s požárem dodávky a vedle zaparkovaného auta po výbuchu tlakové láhve uvnitř dodávky. Objevili však i další tlakovou láhev s kyslíkem několik metrů od výbuchu. Po jejím ochlazení se zjistilo, že zřejmě následkem výbuchu, došlo k jejímu poškození a vyprázdnění.  

Během zásahu se předpokládalo, že tlakové láhve jsou součástí svařovací soupravy a v dodávce tedy explodoval acetylen. Po dohašení dodávky a odkrytí roztržené láhve hasiči zjistili, že jde také o kyslíkovou láhev.

Při výbuchu se zranili dva muži, které si převzala do péče záchranná služba a po poskytnutí odborné péče je transportovala do nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře