Reklama
reklama

V brněnské zoo se narodilo mládě zebry

Mládě zebry Grévyho se narodilo ve středu brzy ráno. Zoo se také už týden těší z malé lamy vikuně.
Týden stará samička lamy vikuni. Foto: Roman Kočí
Týden stará samička lamy vikuni. Foto: Roman Kočí
V brněnské zoo se narodila samička zebry Grévyho. Foto: Roman Kočí
V brněnské zoo se narodila samička zebry Grévyho. Foto: Roman Kočí
V brněnské zoo se narodila samička zebry Grévyho. Foto: Roman Kočí

Malá samička, která se narodila před dvěma dny, je prvním potomkem hřebce Florise. Její matkou je klisna Lady, nejzkušenější ze tří samic brněnského stáda. Mládě přišlo na svět přípo ve výběhu a tak mohou návštěvníci pozorovat první vratké krůčky malé samičky. Počty zeber Grévyho ve volné přírodě se čím dál více snižují. Podle posledních odhadů žije v přirozeném prostředí kolem 2500 jedinců. Počty se rapidně snižují kvůli rozšiřování chovů hospodářských zvířat, nadměrnému využívání pastvin a kvůli zeber lovu pro maso.

Naopak lamám vikuním se daří nejen ve volné přírodě. V minulém týdnu přišla na svět malá vikuňa i v brněnské zoo. Prvních pár dní strávila pouze s matkou. Chovatelé čekají, až samička zesílí, aby mohli nechat celou rodinu pohromadě. Mládě vikuni se v Brně narodilo po dvouleté přestávce a má se čile k světu. 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře