Reklama
reklama

V brněnské zoo se narodilo mládě zebry

Mládě zebry Grévyho se narodilo ve středu brzy ráno. Zoo se také už týden těší z malé lamy vikuně.
Týden stará samička lamy vikuni. Foto: Roman Kočí
Týden stará samička lamy vikuni. Foto: Roman Kočí
V brněnské zoo se narodila samička zebry Grévyho. Foto: Roman Kočí
V brněnské zoo se narodila samička zebry Grévyho. Foto: Roman Kočí
V brněnské zoo se narodila samička zebry Grévyho. Foto: Roman Kočí

Malá samička, která se narodila před dvěma dny, je prvním potomkem hřebce Florise. Její matkou je klisna Lady, nejzkušenější ze tří samic brněnského stáda. Mládě přišlo na svět přípo ve výběhu a tak mohou návštěvníci pozorovat první vratké krůčky malé samičky. Počty zeber Grévyho ve volné přírodě se čím dál více snižují. Podle posledních odhadů žije v přirozeném prostředí kolem 2500 jedinců. Počty se rapidně snižují kvůli rozšiřování chovů hospodářských zvířat, nadměrnému využívání pastvin a kvůli zeber lovu pro maso.

Naopak lamám vikuním se daří nejen ve volné přírodě. V minulém týdnu přišla na svět malá vikuňa i v brněnské zoo. Prvních pár dní strávila pouze s matkou. Chovatelé čekají, až samička zesílí, aby mohli nechat celou rodinu pohromadě. Mládě vikuni se v Brně narodilo po dvouleté přestávce a má se čile k světu. 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře