Reklama
reklama

V brněnské Zoo jsou k vidění paterčata vlků arktických

Mláďata se narodila již v polovině dubna, ale nyní je návštěvníci konečně mohou spatřit v jejich venkovní expozici.

Pět mláďat vlků arktických se narodilo v polovině dubna do vlčí smečky žijící v brněnské Zoo. Čtyři samičky a jediný sameček se měli hned čile k světu a nyní, necelá dva měsíce po jejich narození, je mohou návštěvníci spatřit ve výběhu společně s ostatními. Kromě nich jsou ve vlčí smečce ještě další čtyři samci, kteří se narodili loni v květnu, a také rodiče nynějších paterčat – samec Luděk a samice Velká.

Vlk arktický žije ve velmi chladných oblastech - tundry ostrovů severně od kanadského pobřeží a severní Grónsko. Přežívá v teplotách pod bodem mrazu, v silném větru a často dlouhé týdny bez potravy. Chladnému podnebí je vlk arktický dobře přizpůsobený, na rozdíl od jiných poddruhů vlků má hustší srst a kratší čenich, končetiny i uši. Vlci žijí v přísně organizovaných společenských skupinách. Díky tomu mohou společně lovit a také se bránit území náležící smečce. Jejich úspěch při lovu spočívá ve vytrvalosti - když je třeba, pronásledují kořist celý den a noc. Nedovedou však běhat příliš rychle.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře