Reklama
reklama

V Brně začal veletrh vysokých škol Gaudeamus

Pro studenty středních škol dnes začal jeden z nejočekávanějších veletrhů. Od dnešního dne do pátku mohou na brněnském výstavišti navštívit stánky takřka všech českých vysokých škol. Kromě českých univerzit se na veletrhu představují i zahraniční univerzity, nejvíc jich je z Velké Británie a z Činy.
I Masarykova univerzita má na Gaudeamu svůj stánek.

Celkový počet vystavovatelů je 303. Stánky tu ale mají i vyšší odborné školy, zaměstnavatelé a jiné instituce spojené se vzděláním. Letos školy přijely ze 17 zemí z celého světa.

„Mám radost, že tu můžeme uvítat hned 46 škol z Číny. Doufám, že dálka a jazyková bariéra nebude bránit studentům, aby si pro studium vybrali právě Čínu,“ řekl ředitel veletrhu Pavel Mikula.

Tento ročník je 24. v pořadí a školy zde představují rekordních deset tisíc studijních oborů. Některé školy nezůstaly jen u povídání studentům o jejich oborech nebo přijímacích zkouškách, ale přivezly s sebou na výstaviště vybavení, které má více přilákat případné budoucí studenty. Jsou to různé stroje, simulátory, sportovní maskoti nebo zvířata.

Veletrh je otevřený každý den od 8 do 16 hodin. V pátek 3. 11., kdy festival končí, se brány výstaviště uzavřou ve 14 hodin.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Vytvořit nový produkt pro zákazníky, vymyslet službu na bázi chytrých sítí, ale třeba i projet se elektromobilem noční Prahou, nebo se vypravit do 150-ti metrové chladicí věže jaderné elektrárny...
13.10.2018 - 20:00
Rozkymáceným stylem jízdy na sebe upoutal pozornost hlídky městské policie cyklista jedoucí včera po čtvrté hodině ranní Bubeníčkovou ulicí.
13.10.2018 - 16:53
Přemýšlíte nad tím, jak ideálně zhodnotit svoje finance? Jednou z možností je pořídit si nemovitost a tu pak dále pronajímat.
12.10.2018 - 06:26
Komentáře