Reklama
reklama

V Brně začal veletrh vysokých škol Gaudeamus

Pro studenty středních škol dnes začal jeden z nejočekávanějších veletrhů. Od dnešního dne do pátku mohou na brněnském výstavišti navštívit stánky takřka všech českých vysokých škol. Kromě českých univerzit se na veletrhu představují i zahraniční univerzity, nejvíc jich je z Velké Británie a z Činy.
I Masarykova univerzita má na Gaudeamu svůj stánek.

Celkový počet vystavovatelů je 303. Stánky tu ale mají i vyšší odborné školy, zaměstnavatelé a jiné instituce spojené se vzděláním. Letos školy přijely ze 17 zemí z celého světa.

„Mám radost, že tu můžeme uvítat hned 46 škol z Číny. Doufám, že dálka a jazyková bariéra nebude bránit studentům, aby si pro studium vybrali právě Čínu,“ řekl ředitel veletrhu Pavel Mikula.

Tento ročník je 24. v pořadí a školy zde představují rekordních deset tisíc studijních oborů. Některé školy nezůstaly jen u povídání studentům o jejich oborech nebo přijímacích zkouškách, ale přivezly s sebou na výstaviště vybavení, které má více přilákat případné budoucí studenty. Jsou to různé stroje, simulátory, sportovní maskoti nebo zvířata.

Veletrh je otevřený každý den od 8 do 16 hodin. V pátek 3. 11., kdy festival končí, se brány výstaviště uzavřou ve 14 hodin.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře