Reklama
reklama

V Brně začal veletrh vysokých škol Gaudeamus

Pro studenty středních škol dnes začal jeden z nejočekávanějších veletrhů. Od dnešního dne do pátku mohou na brněnském výstavišti navštívit stánky takřka všech českých vysokých škol. Kromě českých univerzit se na veletrhu představují i zahraniční univerzity, nejvíc jich je z Velké Británie a z Činy.
I Masarykova univerzita má na Gaudeamu svůj stánek.

Celkový počet vystavovatelů je 303. Stánky tu ale mají i vyšší odborné školy, zaměstnavatelé a jiné instituce spojené se vzděláním. Letos školy přijely ze 17 zemí z celého světa.

„Mám radost, že tu můžeme uvítat hned 46 škol z Číny. Doufám, že dálka a jazyková bariéra nebude bránit studentům, aby si pro studium vybrali právě Čínu,“ řekl ředitel veletrhu Pavel Mikula.

Tento ročník je 24. v pořadí a školy zde představují rekordních deset tisíc studijních oborů. Některé školy nezůstaly jen u povídání studentům o jejich oborech nebo přijímacích zkouškách, ale přivezly s sebou na výstaviště vybavení, které má více přilákat případné budoucí studenty. Jsou to různé stroje, simulátory, sportovní maskoti nebo zvířata.

Veletrh je otevřený každý den od 8 do 16 hodin. V pátek 3. 11., kdy festival končí, se brány výstaviště uzavřou ve 14 hodin.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře