Reklama
reklama

V Brně vznikne workoutové hřiště pro handicapované

V příštím roce se handicapovaní lidé v Brně dočkají workoutového hřiště. Radní na projekt navrhli vyčlenit finanční prostředky v rámci předkládaného rozpočtu na rok 2018. Brno se tak stane jedno z mála měst v České republice, která toto zázemí pro zdravotně postižené včetně vozíčkářů nabízí.
Náhled hřiště Foto: Městská kancelář KDU-ČSL

Celý příběh tohoto projektu je založen na naší velmi dobré a dlouhodobé spolupráci s Nadačním fondem Emil, který pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat," uvedl brněnský radní pro oblast školství a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Podobné hřiště už vzniklo například v Hluboké nad Vltavou. Nám se ten nápad zalíbil, navštívili jsme proto hlubocké hřiště a rozhodli se zasadit o jeho výstavbu i v Brně,“ řekl Suchý.

Na workoutová hřiště pro handicapované se podařilo v městském rozpočtu vyčlenit částku 1,2 milionů korun. Ty mohou využít na zcela nové hřiště nebo na úpravu hřišť stávajících. Celý nápad teď bude posuzovat Poradní sbor pro bezbariérové Brno, aby výsledná varianta byla diskutována s odborníky na bezbariérovost i s handicapovanými.

Podle Suchého je cílem zapojit do projektu také handicapovanou veřejnost, proto by o umístění hřiště měli rozhodnout v anketě.

Nadační fond Emil má po celou adventní dobu svůj stánek na Zelném trhu. Lidé si zde mohou zakoupit punč, sladkosti nebo upomínkové předměty. Výtěžek z tohoto prodeje putuje v celé výši na podporu dvou konkrétních zdravotně postižených dětí. Loni se podařilo podpořit handicapovanou Karolínku částkou 89 630 korun. Stejně jako v loňském roce se na prodeji punče bude podílet jako dobrovolník radní Jaroslav Suchý a první náměstek primátora města Brna Petr Hladík.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře