Reklama
reklama

V Brně vznikne workoutové hřiště pro handicapované

V příštím roce se handicapovaní lidé v Brně dočkají workoutového hřiště. Radní na projekt navrhli vyčlenit finanční prostředky v rámci předkládaného rozpočtu na rok 2018. Brno se tak stane jedno z mála měst v České republice, která toto zázemí pro zdravotně postižené včetně vozíčkářů nabízí.
Náhled hřiště Foto: Městská kancelář KDU-ČSL

Celý příběh tohoto projektu je založen na naší velmi dobré a dlouhodobé spolupráci s Nadačním fondem Emil, který pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat," uvedl brněnský radní pro oblast školství a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Podobné hřiště už vzniklo například v Hluboké nad Vltavou. Nám se ten nápad zalíbil, navštívili jsme proto hlubocké hřiště a rozhodli se zasadit o jeho výstavbu i v Brně,“ řekl Suchý.

Na workoutová hřiště pro handicapované se podařilo v městském rozpočtu vyčlenit částku 1,2 milionů korun. Ty mohou využít na zcela nové hřiště nebo na úpravu hřišť stávajících. Celý nápad teď bude posuzovat Poradní sbor pro bezbariérové Brno, aby výsledná varianta byla diskutována s odborníky na bezbariérovost i s handicapovanými.

Podle Suchého je cílem zapojit do projektu také handicapovanou veřejnost, proto by o umístění hřiště měli rozhodnout v anketě.

Nadační fond Emil má po celou adventní dobu svůj stánek na Zelném trhu. Lidé si zde mohou zakoupit punč, sladkosti nebo upomínkové předměty. Výtěžek z tohoto prodeje putuje v celé výši na podporu dvou konkrétních zdravotně postižených dětí. Loni se podařilo podpořit handicapovanou Karolínku částkou 89 630 korun. Stejně jako v loňském roce se na prodeji punče bude podílet jako dobrovolník radní Jaroslav Suchý a první náměstek primátora města Brna Petr Hladík.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře