Reklama
reklama

V Brně vznikne workoutové hřiště pro handicapované

V příštím roce se handicapovaní lidé v Brně dočkají workoutového hřiště. Radní na projekt navrhli vyčlenit finanční prostředky v rámci předkládaného rozpočtu na rok 2018. Brno se tak stane jedno z mála měst v České republice, která toto zázemí pro zdravotně postižené včetně vozíčkářů nabízí.
Náhled hřiště Foto: Městská kancelář KDU-ČSL

Celý příběh tohoto projektu je založen na naší velmi dobré a dlouhodobé spolupráci s Nadačním fondem Emil, který pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat," uvedl brněnský radní pro oblast školství a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Podobné hřiště už vzniklo například v Hluboké nad Vltavou. Nám se ten nápad zalíbil, navštívili jsme proto hlubocké hřiště a rozhodli se zasadit o jeho výstavbu i v Brně,“ řekl Suchý.

Na workoutová hřiště pro handicapované se podařilo v městském rozpočtu vyčlenit částku 1,2 milionů korun. Ty mohou využít na zcela nové hřiště nebo na úpravu hřišť stávajících. Celý nápad teď bude posuzovat Poradní sbor pro bezbariérové Brno, aby výsledná varianta byla diskutována s odborníky na bezbariérovost i s handicapovanými.

Podle Suchého je cílem zapojit do projektu také handicapovanou veřejnost, proto by o umístění hřiště měli rozhodnout v anketě.

Nadační fond Emil má po celou adventní dobu svůj stánek na Zelném trhu. Lidé si zde mohou zakoupit punč, sladkosti nebo upomínkové předměty. Výtěžek z tohoto prodeje putuje v celé výši na podporu dvou konkrétních zdravotně postižených dětí. Loni se podařilo podpořit handicapovanou Karolínku částkou 89 630 korun. Stejně jako v loňském roce se na prodeji punče bude podílet jako dobrovolník radní Jaroslav Suchý a první náměstek primátora města Brna Petr Hladík.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře