Reklama
reklama

V Brně vznikne workoutové hřiště pro handicapované

V příštím roce se handicapovaní lidé v Brně dočkají workoutového hřiště. Radní na projekt navrhli vyčlenit finanční prostředky v rámci předkládaného rozpočtu na rok 2018. Brno se tak stane jedno z mála měst v České republice, která toto zázemí pro zdravotně postižené včetně vozíčkářů nabízí.
Náhled hřiště Foto: Městská kancelář KDU-ČSL

Celý příběh tohoto projektu je založen na naší velmi dobré a dlouhodobé spolupráci s Nadačním fondem Emil, který pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat," uvedl brněnský radní pro oblast školství a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Podobné hřiště už vzniklo například v Hluboké nad Vltavou. Nám se ten nápad zalíbil, navštívili jsme proto hlubocké hřiště a rozhodli se zasadit o jeho výstavbu i v Brně,“ řekl Suchý.

Na workoutová hřiště pro handicapované se podařilo v městském rozpočtu vyčlenit částku 1,2 milionů korun. Ty mohou využít na zcela nové hřiště nebo na úpravu hřišť stávajících. Celý nápad teď bude posuzovat Poradní sbor pro bezbariérové Brno, aby výsledná varianta byla diskutována s odborníky na bezbariérovost i s handicapovanými.

Podle Suchého je cílem zapojit do projektu také handicapovanou veřejnost, proto by o umístění hřiště měli rozhodnout v anketě.

Nadační fond Emil má po celou adventní dobu svůj stánek na Zelném trhu. Lidé si zde mohou zakoupit punč, sladkosti nebo upomínkové předměty. Výtěžek z tohoto prodeje putuje v celé výši na podporu dvou konkrétních zdravotně postižených dětí. Loni se podařilo podpořit handicapovanou Karolínku částkou 89 630 korun. Stejně jako v loňském roce se na prodeji punče bude podílet jako dobrovolník radní Jaroslav Suchý a první náměstek primátora města Brna Petr Hladík.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře