Reklama
reklama

V Brně vznikají veřejná grilovací místa

Jednou z nevýhod bydlení v Brně může být absence zahrady či terasy, na které by se dala uspořádat grilovací party. Právě grilování je oblíbenou letní aktivitou a nyní si ho mohou v Brně dopřát i lidé, kteří žádnou zahradu nemají. Stačí využít některá z veřejných grilovacích míst.

K teplým letním večerům neodmyslitelně patří nějaká grilovačka. Lidé, kteří mají vlastní zahradu či terasu, už zajisté během uplynulých letních dnů nejednou rozžhavili svůj gril. Ale zoufat nemusejí ani ti, kteří bydlí v bytech s malým balkonem. Grilovat na balkoně samozřejmě nedoporučujeme. Všímaví sousedi by mohli nahlásit, že se z balkonu valí dým, a na grilování by tak dorazili i hasiči. Vzít si malý přenosný gril do parku také není jen tak. Ke grilování je většinou potřeba souhlasu majitele pozemku, takže by se návštěva parku mohla nečekaně prodražit.

Výjimkou jsou parky spravované městskou částí Brno-střed, kde lze grilovat na vlastních grilech. Naštěstí však vznikají v Brně veřejná grilovací místa, kam můžete s přáteli vyrazit a užít si ničím nerušenou zábavu. Užívání těchto míst má samozřejmě svá pravidla, která musíte dodržovat. Základem je na místě udržovat čistotu a pořádek, vyvarovat se nadměrnému hluku a oheň musí vždy rozdělat osoba starší 18 let. Jeden z takových veřejných elektrických grilů najdete v parku Lužánky nad dopravním hřištěm blízko ulice Pionýrská. Jeho užívání je zdarma, musíte si však nejpozději dva dny předem zarezervovat  termín. V den grilování přijde obsluha, která vám gril zapne, a poté si už můžete vychutnávat šťavnaté maso a lahodnou grilovanou zeleninu.

Další sezonní elektrický gril lze najít na Kraví Hoře. Také brněnská přehrada láká poslední dobou na tzv. grill pointy. Můžete zde strávit celý den opalováním a do toho si vychutnat speciality na grilu. V současnosti fungují v Rokli, Pod Dymou a na Kozí horce, letos by měl vzniknout i čtvrtý, a to na Sokolském koupališti. Pokud plánujete velkou barbecue party s přáteli, můžete využít Shared BBQ point Brno. Jedná se o pronájem venkovní kuchyně s posezením v samotném centru na ulici Veveří. Na zahrádku se vejde pětatřicet lidí a můžete využít veškeré zázemí jako skleničky, příbory, talíře, ale také toalety. Opět je však nutná včasná rezervace. Takže nezoufejte, že nemáte vlastní zahradu, ale začněte přemýšlet, kam vyrazíte o víkendu grilovat!

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře