Reklama
reklama

V Brně uskuteční festival na počest Johanna Mendela

Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22. července 2018, přičemž hlavní program se odehraje v sobotu 21. července v zahradě augustiniánského opatství.

Johann Gregor Mendel – renesanční člověk s širokou škálou zálib, znalostí a mnoha vědeckými úspěchy. Právě na počest této výrazné brněnské osobnosti se v Brně odehraje festival Mendel je… vědec. Akce se uskuteční od 20. do 22. července 2018. Hlavní program je však naplánován na sobotu 21. července v zahradě augustiniánského opatství.

V pátek bude připraven program pro děti i dospělé v Botanické zahradě Masarykovy univerzity, Arboretu MENDELU, na Hvězdárně a planetáriu Brno, v Bioskopu – Vědeckém výukovém centru Masarykovy univerzity, v Zoo Brno, v Shopping Parku Avion a v Jihomoravském muzeu Znojmo.

Nejdůležitějším dnem festivalu je  sobota. kde bude připraven program pro děti, chill out zóna, food fest, zábavná hra Biománie, Bioskop s možností izolace vlastní DNA ze slin a na hlavním pódiu se budou střídat vědecko-populární vystoupení a koncerty. Hvězdou sobotního večerního programu bude skupina Support Lesbiens a den zakončí videomapping na budově opatství.

V neděli dopoledne pak v 11 hodin započne tradiční bohoslužba v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
„Napiš si nulu!“ řval Walter Sobchak ve filmu Big Lebowski na muže, který podle něj udělal při bowlingu přešlap. Obdobně absurdní – nicméně velice reálná – situace se v pondělí ráno odehrála v...
20.02.2019 - 19:00
Původní návrh haly za Lužánkami Foto: MMB
Město vybralo místo pro novou halu pro brněnskou Kometu. Vedení Brna se rozhodovalo mezi velodromem a variantou Západ na výstavišti, která nakonec zvítězila. Multifunkční hala vyroste za pavilonem Z...
20.02.2019 - 17:34
Snímek Všichni to vědí Foto: MMB
Španělsko a Peru představí svou kulturu publiku pomocí filmových obrazů. Přehlídka filmů už začala v Praze, ve čtvrtek 21. února dorazí také do Brna.
20.02.2019 - 13:59
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Tradiční oslavy Mezinárodního dne průvodců přinesou od soboty 23. do neděle 24. února do Brna prohlídky zajímavých míst s odborným výkladem průvodců. Prohlídky jsou za třicet korun.
20.02.2019 - 11:39
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Novorozeného chlapce někdo v úterý odložil do babyboxu v Nemocnici milosrdných bratří v Brně. Chlapeček dostal jméno Kryštof a je letos již pátým odloženým dítětem v babyboxu.
20.02.2019 - 06:00
Století a půl. Takové výročí letos slaví městská hromadná doprava (MHD) v Brně. U příležitosti tohoto jubile se Dopravní podnik města Brna (DPMB) rozhodl uspořádat řadu akcí, jimiž by chtěl toho...
19.02.2019 - 19:00
Komentáře