Reklama
reklama

V Brně uskuteční festival na počest Johanna Mendela

Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22. července 2018, přičemž hlavní program se odehraje v sobotu 21. července v zahradě augustiniánského opatství.

Johann Gregor Mendel – renesanční člověk s širokou škálou zálib, znalostí a mnoha vědeckými úspěchy. Právě na počest této výrazné brněnské osobnosti se v Brně odehraje festival Mendel je… vědec. Akce se uskuteční od 20. do 22. července 2018. Hlavní program je však naplánován na sobotu 21. července v zahradě augustiniánského opatství.

V pátek bude připraven program pro děti i dospělé v Botanické zahradě Masarykovy univerzity, Arboretu MENDELU, na Hvězdárně a planetáriu Brno, v Bioskopu – Vědeckém výukovém centru Masarykovy univerzity, v Zoo Brno, v Shopping Parku Avion a v Jihomoravském muzeu Znojmo.

Nejdůležitějším dnem festivalu je  sobota. kde bude připraven program pro děti, chill out zóna, food fest, zábavná hra Biománie, Bioskop s možností izolace vlastní DNA ze slin a na hlavním pódiu se budou střídat vědecko-populární vystoupení a koncerty. Hvězdou sobotního večerního programu bude skupina Support Lesbiens a den zakončí videomapping na budově opatství.

V neděli dopoledne pak v 11 hodin započne tradiční bohoslužba v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře