Reklama
reklama

V Brně se rodí stále více dětí, město chce postavit pět nových školek

V loňském roce se v Brně narodilo 4 749 dětí, což je nejvíce od roku 1984. V letošním roce brněnské porodnice hlásí také vysoký počet narozených dětí. Představitelé města a městských částí proto plánují výstavbu nových mateřských škol.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga

Na základě podkladů o počtu narozených dětí v jednotlivých městských částech chce vedení města přistavět nové školky v Žebětíně, Židenicích, Vinohradech, Bystrci a Líšni. „V Žebětíně plánujeme výstavbu nové školky v lokalitě Kamechy, kam se stěhuje nejvíce mladých rodin. Školka bude mít dvě třídy a její realizace vyjde zhruba na 28 milionů korun. Dokončení stavby předpokládáme v roce 2021,“ uvedl starosta Žebětína Vít Beran.

V lokalitě Dolíškova v Židenicích bude vystavěna školka, která bude mít tři třídy. Cena výstavby se odhaduje na 35 milionů korun. "Pokud vše dobře půjde, měla by být stavba dokončena v roce 2022,“ upřesnil židenický zastupitel Štěpán Juránek.

Na Vinohradech chce město postavit dvoutřídní školku v objektu bývalé školy Bzenecká. Další dvě školky plánuje vedení města postavit v Bystrci a Líšni „V Líšni se bude jednat o přístavbu k současné MŠ v Michalově ulici. Bude se jednat o dvě třídy, které by se měly dětem otevřít v roce 2021. V Bystrci budeme přistavovat 3 třídy při MŠ Laštůvkova, zde očekáváme dokončení v roce 2022. Na tyto stavby ještě nemáme hotové kalkulace,“ uvedl radní pro školství Jaroslav Suchý. Vybudování všech plánovaných školek vyjde město na více než 100 milionů korun.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav...
11.12.2019 - 21:26
Po roce se hlavní nádraží znovu otevře Foto: MMB
V neděli 15. prosince skončí výluka na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Vlaky, které kvůli jeho rekonstrukci stavěly na židenickém a provizorním dolním nádraží, se vracejí zpět na hlavní nádraží.
11.12.2019 - 10:53
Komentáře