Reklama
reklama

V Brně se rodí stále více dětí, město chce postavit pět nových školek

V loňském roce se v Brně narodilo 4 749 dětí, což je nejvíce od roku 1984. V letošním roce brněnské porodnice hlásí také vysoký počet narozených dětí. Představitelé města a městských částí proto plánují výstavbu nových mateřských škol.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga

Na základě podkladů o počtu narozených dětí v jednotlivých městských částech chce vedení města přistavět nové školky v Žebětíně, Židenicích, Vinohradech, Bystrci a Líšni. „V Žebětíně plánujeme výstavbu nové školky v lokalitě Kamechy, kam se stěhuje nejvíce mladých rodin. Školka bude mít dvě třídy a její realizace vyjde zhruba na 28 milionů korun. Dokončení stavby předpokládáme v roce 2021,“ uvedl starosta Žebětína Vít Beran.

V lokalitě Dolíškova v Židenicích bude vystavěna školka, která bude mít tři třídy. Cena výstavby se odhaduje na 35 milionů korun. "Pokud vše dobře půjde, měla by být stavba dokončena v roce 2022,“ upřesnil židenický zastupitel Štěpán Juránek.

Na Vinohradech chce město postavit dvoutřídní školku v objektu bývalé školy Bzenecká. Další dvě školky plánuje vedení města postavit v Bystrci a Líšni „V Líšni se bude jednat o přístavbu k současné MŠ v Michalově ulici. Bude se jednat o dvě třídy, které by se měly dětem otevřít v roce 2021. V Bystrci budeme přistavovat 3 třídy při MŠ Laštůvkova, zde očekáváme dokončení v roce 2022. Na tyto stavby ještě nemáme hotové kalkulace,“ uvedl radní pro školství Jaroslav Suchý. Vybudování všech plánovaných školek vyjde město na více než 100 milionů korun.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Sbory dobrovolných hasičů z Drnovic, Letovic, Zastávky, Brna – Králova Pole, Hoštěrádek – Rešova a Rostěnic. Ti všichni se probojovali do finále devátého ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku. O...
18.09.2019 - 12:24
Zastávka na Moravském náměstí Foto: MMB
Z téměř 1500 brněnských zastávek má přístřešek asi třetina. Poměr by se měl začít navyšovat. Na základě pokynu města prověří možné umístění dalších přístřešků dopravní podnik.
18.09.2019 - 06:00
Do univerzitní červené barvy se symbolicky převlékne hrad Špilberk. Dominanta Brna změní háb ve čtvrtek 19. září od 22. hodiny. Právě na tento den připadá 120. výročí největší technické univerzity v...
17.09.2019 - 20:00
Jihomoravští pneumologové otevřou ve středu 18. září dveře svých ambulancí a nabídnou lidem vyšetření plic. Cílem této akce je upozornit na smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF) – a...
17.09.2019 - 16:00
Město centru prodloužilo nájemní smlouvu na dům v ulici Sýpka (na fotce) Foto: Google maps
Centrum pro týrané a zneužívané děti v ulici Sýpka neskončí. Město organizaci Spondea, která centrum provozuje, prodloužila nájemní smlouvu.
17.09.2019 - 12:00
Kamenná čtvrť Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Lávka přes řeku Svratku spojující Poříčí a Táborského nábřeží je významnou spojkou pro pěší i cyklisty. Připravované protipovodňové opatření se ale dotkne i jí a bude vybudována nová. Stavba si...
17.09.2019 - 07:00
Komentáře