Reklama
reklama

V Brně se loni narodilo nejvíce dětí za posledních 35 let

Brno vydalo třetí Zprávu o stavu města, která pomocí infografik ilustruje základní statistické ukazatele. Zpráva je členěna do pěti částí na zdroje, správu města, prosperitu, služby a prostředí.

Ze zprávy mimo jiné vychází, že v Brně se loni narodilo nejvíce dětí od roku 1984, počet obyvatel se zvýšil o 1 154 a že moravskou metropoli ročně navštíví 720 tisíc turistů. „Zpráva o stavu města vychází také v anglickém jazyce, což z ní dělá užitečný materiál pro prezentaci města cizincům a v zahraničí. Zjištěná data jsou ale zajímavá i pro občany, kteří mohou poznat město v řeči čísel. Zároveň se snažíme spolupracovat v oblasti sdílení dat i se soukromým sektorem, který nám poskytuje cenná data. Doufám, že se bude spolupráce nadále prohlubovat,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Pirátská strana).

Jaké další informace například obsahuje Zpráva o stavu města 2019? Osm z deseti dospělých lidí v Brně se nechce z Brna nikdy odstěhovat. Nákupní centra koncentrují více než jednu čtvrtinu celkové prodejní plochy Brna a Vysokoškolských studentů v Brně ubývá, přičemž student průměrně utratí kolem deseti tisíc korun měsíčně. Všech 63 tisíc studentů utratí ročně tedy více než 7,5 miliardy korun.

Kompletní zpráva zde.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře