Reklama
reklama

V Brně se létá ke hvězdám a cestuje do Nepálu

Roboty ovládaná VIDA! science centru, hvězdné 3D představení na hvězdárně, květy amarilysu ve vile Stiassni nebo bleší trhy v Alfa pasáži. I druhý únorový víkend je v Brně co dělat.

Roboti ovládnou vědecko-zábavní centrum VIDA! Nejen prohlédnout, ale také si je naprogramovat nebo vyrobit mohou návštěvníci v pátek a v sobotu od 10 do 17 hodin. V pátek se uskuteční i první letošní program VIDA! After Dark, který po setmění zve do centra dospělé návštěvníky. „Mohou si zahrát piškvorky proti mechanické umělé inteligenci ukryté v krabičkách od zápalek. Zažít, jaké to je být robotem a vyzkoušet, zda rozpoznají reakce chatbotů od lidských,“ popsali organizátoři část programu.

Tajemství padajících hvězd přiblíží dětem od 5 let nové 3D představení v sále digitária na Kraví hoře. Na novinku mohou Brňané se svými dětmi zavítat od této soboty každý víkend. Je možné vybrat si mezi 2D a 3D verzí.

Jaké to je přeletět Annapurnu na rogale nebo ji objet na kole? O svých zážitcích na cestě po Nepálu povypráví cestovatelé v Technickém muzeu v Brně.  

Amarylisovými květy vyzdobenou vilu Stiassni si mohli návštěvníci prohlédnout naposledy minulý víkend. Protože jsou ale květiny stále v dobré kondici, rozhodli se organizátoři tyto speciální prohlídky zachovat ještě o týden déle. Květy jsou k vidění v sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin.

Bleší trhy v Alfa pasáži už jsou každoměsíční tradicí. Nakoupit za lidové ceny může každý v sobotu od 15 do 18 na Poštovskou.

Zdroj: Brno.cz

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře