Reklama
reklama

V Brně chytli revizoři už 52.000 cestujících, dopravní podnik to chce změnit kampaní

V letošním roce jelo bez platného jízdního dokladu už téměř 52 tisíc cestujících. Dopravní podnik města Brna chystá informační kampaň, která má vtipně a zajímavě pouzkázat na problematiku černých pasažérů v MHD.

Věděli jste, že 62 procent černých pasažérů jezdí tramvají, že klesá počet případů napadení revizorů nebo že na jízdenky ročně padne 7 500 kg papíru? Například tyto zajímavosti přinese cestujícím nová informační kampaň, která nese název #jezdimpoctive. Narazit na ni mohou cestující především ve vozech.

 „Neděláme si iluze, že díky kampani zmizí černí pasažéři z našich vozů. Chceme poděkovat těm, kteří jezdí poctivě a upozornit je, že i oni na nepoctivé cestující doplácí,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Nebýt černých pasažérů, mohlo by být jízdné levnější. „Celkové zastoupení neplatičů se obecně uvádí na úrovni 3 až 5 procent. Kdyby všichni platili, bylo by možné jednorázovou jízdenku zlevnit o 1 Kč, měsíční o 25 Kč, čtvrtletní o 65 Kč a roční o 230 Kč,“ doplnil vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prýgl.

Na 30 vizuálech mají cestující možnost se seznámit se statistikou poctivých, ale především černých pasažérů. „Snažili jsme se najít ty nejzajímavější informace, které se týkají přepravní kontroly a následně je graficky zpracovat vtipnou a zajímavou formou,“ popisuje autor Milan Vocílka z oddělení marketingu a komunikace DPMB. Součástí celé kampaně budou i soutěže na sociálních sítích Facebook a Instagram. DPMB navíc plánuje, že plackou vycházející z vizuálu kampaně bude odměňovat cestující, kteří si zakoupí roční šalinkartu.

Od roku 2014 se počet odhalených černých pasažérů pohybuje okolo 70 tisíc ročně. Ke snižování černých pasažérů přispívají pravidelné kontroly, ale zejména vymáhání pokut a stabilní ceny jízdného.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
m roku 2016 vybrala porota vítězný návrh na novou podobu parku na Moravském náměstí – místa, které se postupem času stalo jen spojnicí několika ulic. Kdy se tedy Brňané dočkají moderního místa, které...
22.04.2018 - 07:37
Vydáte-li se v nejbližších dnech ze stověžaté matičky po nejstarší české dálnici směr jihomoravská metropole a budete-li kromě provozu a aut kolem sebe sledovat i okolí, jistě vašemu oku neujde...
21.04.2018 - 10:29
Dobrá zpráva pro všechny milovníky kol. Dva nové úseky cyklostezky o celkové délce tří kilometrů mezi Třebíčem a Dukovany jsou od čtvrtka 19. dubna 2018 otevřené. Navazují na stávající, více než...
20.04.2018 - 20:00
Hry a vzdělávací aktivity. Takovým způsobem pojme Zoo Brno Den Země, který každoročně připadá na 22. dubna. Organizátoři slibují bohatý, zábavný a informacemi o přírodě nabitý program.
20.04.2018 - 18:00
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muž ve svátečním obleku přišel kamarádovi oznámit, že se chce zabít. Následně odešel. Po hodinovém intenzivním pátrání policie muže našla opilého v ulici na Vinohradech.
20.04.2018 - 11:54
Ulice Údolní Foto: MMB/ Z. Kolařík
Horní část ulice Údolní čeká dlouho připravovaná rekonstrukce. Pracovat se bude v úseku od ulice Úvoz po odbočku k bazénu na Kraví Hoře. Tato etapa prací potrvá 12 měsíců,
20.04.2018 - 08:00
Komentáře