Reklama
reklama

V Brně chytli revizoři už 52.000 cestujících, dopravní podnik to chce změnit kampaní

V letošním roce jelo bez platného jízdního dokladu už téměř 52 tisíc cestujících. Dopravní podnik města Brna chystá informační kampaň, která má vtipně a zajímavě pouzkázat na problematiku černých pasažérů v MHD.

Věděli jste, že 62 procent černých pasažérů jezdí tramvají, že klesá počet případů napadení revizorů nebo že na jízdenky ročně padne 7 500 kg papíru? Například tyto zajímavosti přinese cestujícím nová informační kampaň, která nese název #jezdimpoctive. Narazit na ni mohou cestující především ve vozech.

 „Neděláme si iluze, že díky kampani zmizí černí pasažéři z našich vozů. Chceme poděkovat těm, kteří jezdí poctivě a upozornit je, že i oni na nepoctivé cestující doplácí,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Nebýt černých pasažérů, mohlo by být jízdné levnější. „Celkové zastoupení neplatičů se obecně uvádí na úrovni 3 až 5 procent. Kdyby všichni platili, bylo by možné jednorázovou jízdenku zlevnit o 1 Kč, měsíční o 25 Kč, čtvrtletní o 65 Kč a roční o 230 Kč,“ doplnil vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prýgl.

Na 30 vizuálech mají cestující možnost se seznámit se statistikou poctivých, ale především černých pasažérů. „Snažili jsme se najít ty nejzajímavější informace, které se týkají přepravní kontroly a následně je graficky zpracovat vtipnou a zajímavou formou,“ popisuje autor Milan Vocílka z oddělení marketingu a komunikace DPMB. Součástí celé kampaně budou i soutěže na sociálních sítích Facebook a Instagram. DPMB navíc plánuje, že plackou vycházející z vizuálu kampaně bude odměňovat cestující, kteří si zakoupí roční šalinkartu.

Od roku 2014 se počet odhalených černých pasažérů pohybuje okolo 70 tisíc ročně. Ke snižování černých pasažérů přispívají pravidelné kontroly, ale zejména vymáhání pokut a stabilní ceny jízdného.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře