Reklama
reklama

V Brně chytli revizoři už 52.000 cestujících, dopravní podnik to chce změnit kampaní

V letošním roce jelo bez platného jízdního dokladu už téměř 52 tisíc cestujících. Dopravní podnik města Brna chystá informační kampaň, která má vtipně a zajímavě pouzkázat na problematiku černých pasažérů v MHD.

Věděli jste, že 62 procent černých pasažérů jezdí tramvají, že klesá počet případů napadení revizorů nebo že na jízdenky ročně padne 7 500 kg papíru? Například tyto zajímavosti přinese cestujícím nová informační kampaň, která nese název #jezdimpoctive. Narazit na ni mohou cestující především ve vozech.

 „Neděláme si iluze, že díky kampani zmizí černí pasažéři z našich vozů. Chceme poděkovat těm, kteří jezdí poctivě a upozornit je, že i oni na nepoctivé cestující doplácí,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Nebýt černých pasažérů, mohlo by být jízdné levnější. „Celkové zastoupení neplatičů se obecně uvádí na úrovni 3 až 5 procent. Kdyby všichni platili, bylo by možné jednorázovou jízdenku zlevnit o 1 Kč, měsíční o 25 Kč, čtvrtletní o 65 Kč a roční o 230 Kč,“ doplnil vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prýgl.

Na 30 vizuálech mají cestující možnost se seznámit se statistikou poctivých, ale především černých pasažérů. „Snažili jsme se najít ty nejzajímavější informace, které se týkají přepravní kontroly a následně je graficky zpracovat vtipnou a zajímavou formou,“ popisuje autor Milan Vocílka z oddělení marketingu a komunikace DPMB. Součástí celé kampaně budou i soutěže na sociálních sítích Facebook a Instagram. DPMB navíc plánuje, že plackou vycházející z vizuálu kampaně bude odměňovat cestující, kteří si zakoupí roční šalinkartu.

Od roku 2014 se počet odhalených černých pasažérů pohybuje okolo 70 tisíc ročně. Ke snižování černých pasažérů přispívají pravidelné kontroly, ale zejména vymáhání pokut a stabilní ceny jízdného.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře