Reklama
reklama

V Brně chytli revizoři už 52.000 cestujících, dopravní podnik to chce změnit kampaní

V letošním roce jelo bez platného jízdního dokladu už téměř 52 tisíc cestujících. Dopravní podnik města Brna chystá informační kampaň, která má vtipně a zajímavě pouzkázat na problematiku černých pasažérů v MHD.

Věděli jste, že 62 procent černých pasažérů jezdí tramvají, že klesá počet případů napadení revizorů nebo že na jízdenky ročně padne 7 500 kg papíru? Například tyto zajímavosti přinese cestujícím nová informační kampaň, která nese název #jezdimpoctive. Narazit na ni mohou cestující především ve vozech.

 „Neděláme si iluze, že díky kampani zmizí černí pasažéři z našich vozů. Chceme poděkovat těm, kteří jezdí poctivě a upozornit je, že i oni na nepoctivé cestující doplácí,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Nebýt černých pasažérů, mohlo by být jízdné levnější. „Celkové zastoupení neplatičů se obecně uvádí na úrovni 3 až 5 procent. Kdyby všichni platili, bylo by možné jednorázovou jízdenku zlevnit o 1 Kč, měsíční o 25 Kč, čtvrtletní o 65 Kč a roční o 230 Kč,“ doplnil vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prýgl.

Na 30 vizuálech mají cestující možnost se seznámit se statistikou poctivých, ale především černých pasažérů. „Snažili jsme se najít ty nejzajímavější informace, které se týkají přepravní kontroly a následně je graficky zpracovat vtipnou a zajímavou formou,“ popisuje autor Milan Vocílka z oddělení marketingu a komunikace DPMB. Součástí celé kampaně budou i soutěže na sociálních sítích Facebook a Instagram. DPMB navíc plánuje, že plackou vycházející z vizuálu kampaně bude odměňovat cestující, kteří si zakoupí roční šalinkartu.

Od roku 2014 se počet odhalených černých pasažérů pohybuje okolo 70 tisíc ročně. Ke snižování černých pasažérů přispívají pravidelné kontroly, ale zejména vymáhání pokut a stabilní ceny jízdného.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Odtahová služba na Zelném trhu v Brně Foto: Centrum news
Neoprávněné parkování v modrých zónách se řidičům v Brně nemusí vyplatit. Místo pokuty je čeká rovnou odtažené auto.
16.10.2018 - 10:35
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Zmateného muže skákajícího před projíždějící auta zahlédl muž na Lesné. Kvůli obavě o jeho zdraví přivolal strážníky. Muž hlídce ale nedokázal říct ani své jméno.
16.10.2018 - 08:00
Zábrdovický most Foto: Google maps
Na celých 15 měsíců uzavřou opravy Zábrdovický most spolu se Zábrdovickou ulicí. Uzavírka začne v sobotu 20. října. Chodci mohou pro přechod řeky Svitavy využít lávku, řidiči ale budou muset most...
15.10.2018 - 13:50
V nákupním centru AVION Shopping park Brno se ve dnech 19. - 20. října 2018 uskuteční festival s názvem Senioři v akci. Tento festival je určený nejen seniorům, ale všem, kteří mají chuť se dozvědět...
15.10.2018 - 10:58
Modré zóny Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Dodržování rezidentního parkování v Brně nyní hlídají strážníci, popřípadě jedno auto s kamerami. V budoucnu se ale chystá rozsáhlý kamerový systém, který bude kontrolovat vjezdy aut do modrých zón...
15.10.2018 - 08:00
Počátkem letošního roku zde došlo k ukončení provozu léčebny, před letními prázdninami budil areál naopak emoce kvůli umístění části nájemníků z ubytovny v Šámalově ulici. Nyní je vše jinak a začne...
14.10.2018 - 08:21
Komentáře