Reklama
reklama

V Brně vzniknou tři nová sběrná střediska odpadů

Nová sběrná střediska odpadů budou brzy využívat obyvatelé Maloměřic a Obřan, Žabovřesk a Židenic. Začátkem července brněnští radní vybrali zhotovitele, kteří je v těchto městských částech postaví.

„V uvedených městských částech vnímáme potřebu zřízení sběrných středisek odpadů. V Židenicích ho lidé postrádají od roku 2013, v Sochorově ulici v Žabovřeskách muselo ustoupit nové výstavbě. Nyní se i v těchto lokalitách situace napraví, nová střediska vzniknou v Lazaretní ulici v Židenicích, opětovně v Sochorově ulici v Žabovřeskách a k tomu postavíme další v Maloměřicích a Obřanech, přesněji v ulici Slaměníkově,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

V Židenicích vyjde novinka na necelých 10 milionů korun a pracovat se tu bude 270 dní od předání místa. Podobně na tom bude i sběrné středisko na Sochorově ulici. „Při rozšiřování sítě sběrných středisek odpadů klademe důraz na jejich smysluplné rozmístění. Důležité je nejen to, aby střediska sloužila co největšímu počtu občanů, ale také aby měl každý nějaké sběrné středisko v pohodlné dojezdové vzdálenosti od domova. Středisko Sochorova se díky novému umístění zmodernizuje a zvýší se i jeho kapacita,“ uvedl předseda představenstva SAKO Brno Filip Leder.

Do konce letošního roku by mělo být hotovo v ulici Slaměníkova. Náklady tu nepřesáhnou 2 miliony korun.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře