Reklama
reklama

V Brně se od včerejška dá napojit na městský okruh od Bystrce

Řidiči, kteří nemohli několik měsíců najet v Brně od Bystrce přímo směrem na Pisárky na velký městský okruh, se konečně dočkali. Dostavěla se obslužná komunikace, která napojení zajistí, řekl ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Dopravní značení se včera měnilo od 9:00 do 12:00. Ve směru od Královopolských tunelů byla těsně za mimoúrovňovým křížením převedena doprava do protisměru, aby se uvolnila komunikace, kterou budou silničáři rozšiřovat. "Tato etapa bude trvat zhruba do přelomu května a června a poté se převede veškerá doprava na nově postavenou komunikaci do opačného směru," řekl Fiala.

Řidiči od Bystrce se budou napojovat zhruba u Kamenomlýnského mostu, kde se předpokládá zpomalení dopravy podobně jako v minulosti. "Možná to bude i přehlednější, komplikace z pohledu bezpečnosti a plynulosti nečekáme," dodal Fiala.

Stavba velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici má skončit v roce 2023.

Zdroj: ČTK

Autor: 
redakce
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře