Reklama
reklama

V Brně jsou od dnešního dne zavřené městské parky a hřbitovy

Od dnešního rána až do zítřejšího poledne jsou zavřeny veškeré městské parky a hřbitovy. Důvodem je silný vítr.

Město Brno kvůli silnému větru dnes preventivně uzavřelo veškeré městské parky a hřbitovy. Jejich otevření se očekává kolem zítřejšího poledne. „Je možné, že se otevřou dříve, ale pouze v případě příznivé předpovědi. O případných změnách bude Správa hřbitovů města Brna společně s Magistrátem města Brna informovat,“ řekl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. 

Parky se zavíraly postupně v následujícím pořadí: Wilsonův les, Denisovy sady, Koliště I (mezi Domem umění a Zemanovou kavárnou), Lužánky a Tyršův sad. 

Oplocené parky, jakým je například Tyršův sad, se uzamkly a ty volně přístupné, jako například Lužánky, byly označeny varovnými cedulemi a bílou páskou. 

Meteorologové doporučují omezit pohyb venku a jízdu autem. Už vůbec se nedoporučuje pohyb v lesích a na horách. 

Zdroj: MMB

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
S komplikacemi musí počítat řidiči, kteří se vydají po silnici I/43 spojující Brno se Svitavami. Poblíž Kuřimi totiž v sobotu ráno začali pracovat silničáři. Místem se projíždí kyvadlově.
04.07.2020 - 17:40
Fanoušci sportu se nemusí obávat. Stejně jako Olympijské hry v Tokiu se na příští rok přesouvá i brněnský Olympijský festival.
04.07.2020 - 09:37
Spojení divadla a prostředí zámku Slavkov – Austerlitz si mohou diváci užít od prvního červencového pondělí. Slavkovské nádvoří totiž ovládne Letní scéna Divadla Bolka Polívky.
03.07.2020 - 12:00
Centrum jihomoravské metropole bude od září rozděleno do několika podoblastí. Zpřísní se rovněž udělování povolení k vjezdu.
03.07.2020 - 08:19
Krajské dožínky se v letošním roce uskuteční poslední srpnovou neděli. Vůbec poprvé je bude hostit Hodonín. Na akci kraj vyčlenil 1 milion korun.
02.07.2020 - 17:56
Začátek léta již popáté otevře PonavaFest – open air festival v největším brněnském parku v Lužánkách. Oproti minulým ročníkům, kdy se kulturní produkce soustředila do několika dnů, je tento ročník...
02.07.2020 - 11:20
Komentáře