Reklama
reklama

V Brně jsou od dnešního dne zavřené městské parky a hřbitovy

Od dnešního rána až do zítřejšího poledne jsou zavřeny veškeré městské parky a hřbitovy. Důvodem je silný vítr.

Město Brno kvůli silnému větru dnes preventivně uzavřelo veškeré městské parky a hřbitovy. Jejich otevření se očekává kolem zítřejšího poledne. „Je možné, že se otevřou dříve, ale pouze v případě příznivé předpovědi. O případných změnách bude Správa hřbitovů města Brna společně s Magistrátem města Brna informovat,“ řekl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. 

Parky se zavíraly postupně v následujícím pořadí: Wilsonův les, Denisovy sady, Koliště I (mezi Domem umění a Zemanovou kavárnou), Lužánky a Tyršův sad. 

Oplocené parky, jakým je například Tyršův sad, se uzamkly a ty volně přístupné, jako například Lužánky, byly označeny varovnými cedulemi a bílou páskou. 

Meteorologové doporučují omezit pohyb venku a jízdu autem. Už vůbec se nedoporučuje pohyb v lesích a na horách. 

Zdroj: MMB

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře