Reklama
reklama

Výstava zeleniny zahájí podzim v Národním zemědělském muzeu Valtice

Dýně, cukety, patisony. O tom, že i pěstování zeleniny může být umění se návštěvníky pokusí přesvědčit v Národním zemědělském muzeu Valtice, kde se 7. a 8. září koná Muzejní dýňobraní.

Kromě ukázek výpěstků nevšedních tvarů, velikostí a barev jsou pro zájemce připraveny recepty, dýňové pokrmy i dílna pro děti. Dýňobraní je také zahájením výstavy dýní, cuket a patisonů, která potrvá až do 30. září. „Součástí víkendové akce budou zábavné aktivity a muzejní dílna pro děti. Malé návštěvníky odměníme za jejich snahu dárkem, který si vyzvednou v pokladně muzea,“ uvedl ředitel Národního zemědělského muzea Valtice Vilém Křeček.

Dýně je podzimní plodina, která do Česka přicestovala z Jižní Ameriky a v tuzemském jídelníčku se rychle zabydlela. I když vlastnostmi patří mezi zeleninu, díky neutrální chuti ji lze stejně dobře upravit jako ovoce. Je bohatým zdrojem minerálů a vitamínů. Některé dýně jsou však pěstovány pouze pro dekorační účely a zejména v podzimních měsících se stávají ozdobou domů, balkonů a teras.

Zdroj: TZ

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře