Reklama
reklama

Už tento víkend proběhne druhý ročník sčítání ptactva na krmítkách

Česká ornitologická společnost chce do sčítání ptactva zapojit i širokou veřejnost. Lidé budou po dobu jedné hodiny sčítat ptáky a poté výsledek zadají online na webových stránkách nebo do papírového formuláře.

Vše probíhá jednoduchou formou. Vybere se místo k pozorování – nejlépe nějaké krmítko se zajímavou nabídkou potravy. Pak se už jen čeká na to, kolik ptáků přiletí.

Sčítat lidé mohou kdykoli od dnešního dne do 12. ledna po dobu jedné hodiny. U každého druhu se zapisuje vždy nejvyšší počet jedinců spatřených najednou. Do počtu se nezahrnují pouze ptáci na krmítku, ale i ti, kteří se zpozorují v okolí.

Získané údaje je pak možné nahrát na web www.ptacihodinka.birdlife.cz nebo si ze stejných stránek vytisknout formulář a zaslat ho poštou.

Ptačí hodinka, jak se akce jmenuje, má za cíl zjistit více o chování zimujících ptáků a časem získat pohled, kteří ptáci přibývají a ubývají. Také se dozvědět, jakého prostředí využívají nejvíce. Ke zjištění těchto údajů může pomoci každý z nás.

Zdroj: ptacihodinka.birdlife

Autor: 
Veronika Maurerová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře