Reklama
reklama

Už 100 pokut na nedovolený pohyb v kolejišti. Policisté tento týden kontrolují nádraží

Na neukázněné chodce, kteří vstupují do kolejiště v místech, kde je to zakázáno, se tento týden v Jihomoravském kraji zaměřují policisté. Pokutu až 10 tisíc korun dostalo za tři dny kontrolování asi 100 lidí.
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK

"Vlakovou soupravu nelze zastavit na pár metrech a rozjetý vlak je pro chodce nerovný soupeř. Policisté z Oddělení hlavní nádraží Brno letos evidují již 7 vlakem sražených osob, 6 z nich skončilo tragicky Proto se v tomto týdnu více zaměřují na přestupková jednání osob nedovoleně se pohybujících v kolejišti zejména na vlakových nádražích," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Kromě Brna policisté zamířili i do Hodonína, Ivančic, Břeclavi, Vyškova a jiných měst v Jihomoravském kraji. Během pondělí bylo při neoprávněném pohybu v kolejišti přistiženo 38 lidí. O den později už to bylo uděleno 48 pokut. Ve středu bylo pokut o něco méně a jejich počet skončil na číslu 14, ale za to policisté na vlakovém nádraží v Hodoníně vypátrali mladého chlapce, který už byl několik dnů na útěku z výchovného ústavu a padnul policistům do rukou právě proto, že přecházel koleje v místě, kde je to zakázáno.

Bezpečností akce pokračuje i v dalších dnech a má zejména upozornit na rizika spojená s pohybem osob v kolejišti.

Zdroj: PČR JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře