Reklama
reklama

Už 100 pokut na nedovolený pohyb v kolejišti. Policisté tento týden kontrolují nádraží

Na neukázněné chodce, kteří vstupují do kolejiště v místech, kde je to zakázáno, se tento týden v Jihomoravském kraji zaměřují policisté. Pokutu až 10 tisíc korun dostalo za tři dny kontrolování asi 100 lidí.
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK
Fotka z kontroly Foto: PČR JMK

"Vlakovou soupravu nelze zastavit na pár metrech a rozjetý vlak je pro chodce nerovný soupeř. Policisté z Oddělení hlavní nádraží Brno letos evidují již 7 vlakem sražených osob, 6 z nich skončilo tragicky Proto se v tomto týdnu více zaměřují na přestupková jednání osob nedovoleně se pohybujících v kolejišti zejména na vlakových nádražích," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Kromě Brna policisté zamířili i do Hodonína, Ivančic, Břeclavi, Vyškova a jiných měst v Jihomoravském kraji. Během pondělí bylo při neoprávněném pohybu v kolejišti přistiženo 38 lidí. O den později už to bylo uděleno 48 pokut. Ve středu bylo pokut o něco méně a jejich počet skončil na číslu 14, ale za to policisté na vlakovém nádraží v Hodoníně vypátrali mladého chlapce, který už byl několik dnů na útěku z výchovného ústavu a padnul policistům do rukou právě proto, že přecházel koleje v místě, kde je to zakázáno.

Bezpečností akce pokračuje i v dalších dnech a má zejména upozornit na rizika spojená s pohybem osob v kolejišti.

Zdroj: PČR JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
17.04.2019 - 08:00
Komentáře