Reklama
reklama

Útočná smršť Linze byla nad znojemské síly

V soubojích s Linzem pokračuje série domácí neporazitelnosti. Znojmo se soupeřem drželo krok do startu druhé třetiny, v níž inkasovalo čtyři branky. O trefy Orlů se postarali dvakrát Němec a Lattner, první minuty v EBEL si připsal brankář Jan Pechek. Kaňkou na zápase byl faul na Petra Mrázka, který byl odvezen na nosítkách.

Hned úvodní minuty naznačily, že Orly čeká na ledě Linze hodně těžká zkouška. V rozmezí 14 sekund totiž domácí ve čtvrté minutě dvakrát skórovali. Nejprve odčaroval dva zápasy trvající Schwarzovu neprůstřelnost Joel Broda tvrdou střelou přes obránce, o chvíli později zakončil rychlou akci bekhendovou trefou Rick Schofield. Znojmo se hledalo, ale postupně vyrovnalo hru a v 10. minutě dokonce skórovalo, když brejk dvou na jednoho zakončil úspěšnou dorážkou Erik Němec. Ve zbytku třetiny se hrál vyrovnaný duel a Orli nebyli daleko od vyrovnání.

Úvod druhé části ale opět patřil domácím. Už v úvodní minutě potrestal zaváhání v rozehrávce přesnou ranou Dan Da Silva, vzápětí navíc putoval na trestnou lavici Beroun. V oslabení nečekaně udeřilo Znojmo zásluhou velkého sóla a tvrdé rány Jana Lattnera, jenže ještě v téže přesilovce propálil Schwarze Jonathan D’Aversaa bylo to opět o dvě branky. Ve 30. minutě navíc další trest Orlů potrestal po přesné kombinaci Corey Locke a možný bodový zisk Orlům mizel v dáli.

Když pak při vyloučení domácího Lukase nejprve nevyužil velkou šanci Mrázek, následně na druhé straně v oslabení skóroval Rick Schofield a vyhnal Marka Schwarze na střídačku, bylo prakticky rozhodnuto. Své první minuty a zásahy v EBEL si tak ve zbytku třetiny připsal na konto mladý brankář Jan Pechek.

Závěrečná třetina přinesla nepěkný moment ve 46. minutě, kdy Dowell tvrdým hitem sestřelil Mrázka, jenž zůstal ležet nehybně na ledě. Po zásahu zdravotníků byl odvezen na nosítkách a při vědomí z ledu, Dowell inkasoval trest do konce zápasu. Pětiminutovou přesilovku vylepšenou o další trest pro domácí pak Orli využili ke snížení díky dorážce Erika Němce. Na víc ale Znojmo nedosáhlo, naopak v samotném závěru ještě dvakrát skórovali domácí: dorážkou zblízka Fabio Hofer a střelou od modré Gerhard Kragl.

Třetiny: 2:1, 4:1, 2:1
Branky a nahrávky: 4. Broda (Franz, Gaffal), 4. Schofield (Da Silva, Broda), 21. Da Silva (Broda, Piche), 23. D'Aversa (Hofer, Schofield), 30. Locke (Lebler, Da Silva), 33. Schofield (R. Lukas), 57. Hofer (D'Aversa, Broda), 58. Kragl (Broda, Schofield) – 10. Němec (Plíhal, Číp), 22. Lattner (Bořuta), 51. Němec (Lattner, Číp). Rozhodčí: Kincses, Sternat – Nemeth, Soos. Vyloučení: 4:4, navíc Dowell (LIN) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4600. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 8:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře