Reklama
reklama

Útočná smršť Linze byla nad znojemské síly

V soubojích s Linzem pokračuje série domácí neporazitelnosti. Znojmo se soupeřem drželo krok do startu druhé třetiny, v níž inkasovalo čtyři branky. O trefy Orlů se postarali dvakrát Němec a Lattner, první minuty v EBEL si připsal brankář Jan Pechek. Kaňkou na zápase byl faul na Petra Mrázka, který byl odvezen na nosítkách.

Hned úvodní minuty naznačily, že Orly čeká na ledě Linze hodně těžká zkouška. V rozmezí 14 sekund totiž domácí ve čtvrté minutě dvakrát skórovali. Nejprve odčaroval dva zápasy trvající Schwarzovu neprůstřelnost Joel Broda tvrdou střelou přes obránce, o chvíli později zakončil rychlou akci bekhendovou trefou Rick Schofield. Znojmo se hledalo, ale postupně vyrovnalo hru a v 10. minutě dokonce skórovalo, když brejk dvou na jednoho zakončil úspěšnou dorážkou Erik Němec. Ve zbytku třetiny se hrál vyrovnaný duel a Orli nebyli daleko od vyrovnání.

Úvod druhé části ale opět patřil domácím. Už v úvodní minutě potrestal zaváhání v rozehrávce přesnou ranou Dan Da Silva, vzápětí navíc putoval na trestnou lavici Beroun. V oslabení nečekaně udeřilo Znojmo zásluhou velkého sóla a tvrdé rány Jana Lattnera, jenže ještě v téže přesilovce propálil Schwarze Jonathan D’Aversaa bylo to opět o dvě branky. Ve 30. minutě navíc další trest Orlů potrestal po přesné kombinaci Corey Locke a možný bodový zisk Orlům mizel v dáli.

Když pak při vyloučení domácího Lukase nejprve nevyužil velkou šanci Mrázek, následně na druhé straně v oslabení skóroval Rick Schofield a vyhnal Marka Schwarze na střídačku, bylo prakticky rozhodnuto. Své první minuty a zásahy v EBEL si tak ve zbytku třetiny připsal na konto mladý brankář Jan Pechek.

Závěrečná třetina přinesla nepěkný moment ve 46. minutě, kdy Dowell tvrdým hitem sestřelil Mrázka, jenž zůstal ležet nehybně na ledě. Po zásahu zdravotníků byl odvezen na nosítkách a při vědomí z ledu, Dowell inkasoval trest do konce zápasu. Pětiminutovou přesilovku vylepšenou o další trest pro domácí pak Orli využili ke snížení díky dorážce Erika Němce. Na víc ale Znojmo nedosáhlo, naopak v samotném závěru ještě dvakrát skórovali domácí: dorážkou zblízka Fabio Hofer a střelou od modré Gerhard Kragl.

Třetiny: 2:1, 4:1, 2:1
Branky a nahrávky: 4. Broda (Franz, Gaffal), 4. Schofield (Da Silva, Broda), 21. Da Silva (Broda, Piche), 23. D'Aversa (Hofer, Schofield), 30. Locke (Lebler, Da Silva), 33. Schofield (R. Lukas), 57. Hofer (D'Aversa, Broda), 58. Kragl (Broda, Schofield) – 10. Němec (Plíhal, Číp), 22. Lattner (Bořuta), 51. Němec (Lattner, Číp). Rozhodčí: Kincses, Sternat – Nemeth, Soos. Vyloučení: 4:4, navíc Dowell (LIN) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4600. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 8:3.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Město převzalo vánoční strom
Vánoční strom, který každý rok zdobí náměstí Svobody, Brno opět převzalo od Bílovic nad Svitavou. Včera se uskutečnilo slavností předání 18 metrů vysokého smrku ztepilého. Byla přítomna i...
16.11.2017 - 07:58
Fotka klubu z roku 2014
Klub na ulici Leitnerova prošel stavebními úpravami. Z barové místnosti se stala kavárna a sál se rozšířil a zrekonstruoval. Zřizovatel chce z Leitnerky vytvořit kulturní centrum Starého Brna.
15.11.2017 - 14:19
Alkohol v Brně prodalo mladistvému 16 z 18 provozoven
Inspektoři České obchodní inspekce zkontrolovali osmnáct brněnských provozoven, zda mladistvým prodají alkohol. V šestnácti z nich nedodrželi zákon a alkohol prodali.
15.11.2017 - 07:58
Brněnští radní dnes schválili vybudování wellness v plaveckém stadionu za Lužánkami. Nabídne třeba sauny, vířivku nebo relaxační bazén.
14.11.2017 - 18:20
Komentáře