Reklama
reklama

Úrazová nemocnice v Brně čeká na modernizaci informačního systému

V minulém týdnu schválila na svém zasedání Rada města Brna projekt modernizace informačního systému pro Úrazovou nemocnici v Brně. Zároveň také souhlasila s podáním žádosti o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

Úrazová nemocnice by se díky novému systému stala moderní organizací s adekvátní elektronickou správou. Podle náměstka primátora Petra Hladíka dojde díky modernizaci informačního systému ke zlepšení efektivity a dostupnosti služeb, především pak ke standardizaci nemocničního informačního systému se zajištěním potřebné úrovně služeb a podpory pro výměnu a archivaci dat. Mezi hlavní cíle projektu patří také zvýšení možnosti práce s elektronickými dokumenty, zvýšení bezpečnosti prostředí, zajištění kontroly efektivního hospodaření nebo připravení podmínek pro samoobslužné objednání pacienta.

Předpokládané náklady projektu jsou patnáct milionů korun. Dotace by mohla pokrýt až pětaosmdesát procent výdajů, což činí 12,75 milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře