Reklama
reklama

Úrazová nemocnice bude mít nová moderní pracoviště

Ještě letos bude zahájena rekonstrukce druhého nadzemního podlaží v Úrazové nemocnici v Brně. Dojde zde k novému uspořádání ambulantních pracovišť endoskopie a urologie. Tato nová špičková pracoviště zajistí lékařům komplexní a efektivnější léčbu pacientů.

Největším počinem v rámci plánované rekonstrukce bude nový urologický zákrokový sál. Kromě něj bude vytvořena speciální místnost pro urologické ultrazvukové vyšetření a oddělená urologická vyšetřovna. Ve stejném podlaží budou vybudovány také vyšetřovny pro endoskopii, konkrétně kolonoskopické, gastroskopické a gastroenterologické vyšetřovny. Dále by mělo dojít k vybudování nového urologického oddělení s kapacitou dvaceti lůžek.

„V současnosti hledáme projektanta, který by připravil důležité podklady pro stavbu. Stavební povolení bychom mohli získat v červenci a v srpnu bychom mohli vypsat soutěž na zhotovitele. Samotná realizace projektu bude probíhat od září do prosince,“ představil předběžný plán náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Celková cena rekonstrukce je odhadována na patnáct milionů korun. Poslední velká rekonstrukce ambulantních pracovišť urologie proběhla v polovině devadesátých let. Tehdy ještě byla nemocnice státní příspěvkovou organizací. Od roku 2009 je Úrazová nemocnice v Brně příspěvkovou organizací Statutárního města Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře