Reklama
reklama

Úrazová nemocnice bude mít nová moderní pracoviště

Ještě letos bude zahájena rekonstrukce druhého nadzemního podlaží v Úrazové nemocnici v Brně. Dojde zde k novému uspořádání ambulantních pracovišť endoskopie a urologie. Tato nová špičková pracoviště zajistí lékařům komplexní a efektivnější léčbu pacientů.

Největším počinem v rámci plánované rekonstrukce bude nový urologický zákrokový sál. Kromě něj bude vytvořena speciální místnost pro urologické ultrazvukové vyšetření a oddělená urologická vyšetřovna. Ve stejném podlaží budou vybudovány také vyšetřovny pro endoskopii, konkrétně kolonoskopické, gastroskopické a gastroenterologické vyšetřovny. Dále by mělo dojít k vybudování nového urologického oddělení s kapacitou dvaceti lůžek.

„V současnosti hledáme projektanta, který by připravil důležité podklady pro stavbu. Stavební povolení bychom mohli získat v červenci a v srpnu bychom mohli vypsat soutěž na zhotovitele. Samotná realizace projektu bude probíhat od září do prosince,“ představil předběžný plán náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Celková cena rekonstrukce je odhadována na patnáct milionů korun. Poslední velká rekonstrukce ambulantních pracovišť urologie proběhla v polovině devadesátých let. Tehdy ještě byla nemocnice státní příspěvkovou organizací. Od roku 2009 je Úrazová nemocnice v Brně příspěvkovou organizací Statutárního města Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře