Reklama
reklama

Úrazová nemocnice bude mít nová moderní pracoviště

Ještě letos bude zahájena rekonstrukce druhého nadzemního podlaží v Úrazové nemocnici v Brně. Dojde zde k novému uspořádání ambulantních pracovišť endoskopie a urologie. Tato nová špičková pracoviště zajistí lékařům komplexní a efektivnější léčbu pacientů.

Největším počinem v rámci plánované rekonstrukce bude nový urologický zákrokový sál. Kromě něj bude vytvořena speciální místnost pro urologické ultrazvukové vyšetření a oddělená urologická vyšetřovna. Ve stejném podlaží budou vybudovány také vyšetřovny pro endoskopii, konkrétně kolonoskopické, gastroskopické a gastroenterologické vyšetřovny. Dále by mělo dojít k vybudování nového urologického oddělení s kapacitou dvaceti lůžek.

„V současnosti hledáme projektanta, který by připravil důležité podklady pro stavbu. Stavební povolení bychom mohli získat v červenci a v srpnu bychom mohli vypsat soutěž na zhotovitele. Samotná realizace projektu bude probíhat od září do prosince,“ představil předběžný plán náměstek brněnského primátora Petr Hladík.

Celková cena rekonstrukce je odhadována na patnáct milionů korun. Poslední velká rekonstrukce ambulantních pracovišť urologie proběhla v polovině devadesátých let. Tehdy ještě byla nemocnice státní příspěvkovou organizací. Od roku 2009 je Úrazová nemocnice v Brně příspěvkovou organizací Statutárního města Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře