Reklama
reklama

Uprostřed Lesné vzniká moderní kostel

Na brněnském sídlišti Lesná vyroste v nejbližších měsících nový kostel.

Místní věřící si jeho stavbu přáli mnoho let, v prvním zářijovém týdnu se zde začalo s výkopovými pracemi a na místo vjely bagry. Návrh počítá s prostorem pro zhruba 400 věřících, ti by se sem mohli přijít poprvé pomodlit zhruba za 20 měsíců. Kostel vyjde farnost zhruba na 100 milionů, deset z nich poputuje na vnitřní vybavení, zbytek bude stát samotná výstavba. Veškeré finanční zdroje si přitom věřící zajistili sami. Prostředky pochází od soukromých dárců, a to jak tuzemských, tak i zahraničních, či ze sbírek a například i z prodeje kalendářů a knih. Autorem návrhu je architekt Marek Štěpán, který se podílel na realizaci i mnoha jiných sakrálních staveb, například na piaristického chrámu Nalezení svatého Kříže v Litomyšli či kostela Krista Spasitele na pražském Barrandově.

Kostel blahoslavené Marie Restituty na Lesné bude kruhového půdorysu, aby byli všichni věřící stejně daleko od oltáře. Tvar však zároveň odliší stavbu od okolní liniové zástavby panelových domů. Vůči nim kostel vymezí i jeho dominanta, trojúhelná věž s výškou jedenatřicet metrů. V ní bude umístěna i zvonohra, na jejím vrcholu pak také vyhlídka na město přístupná široké veřejnosti. Stavbu doplní barevné prosklení. Sakrální stavba roste v Nezvalově ulici. Zde se nachází i duchovní centrum, kam na mše docházejí místní věřící v současnosti. To bude po dokončení kostela sloužit ke společenským účelům.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře