Reklama
reklama

Uprostřed Lesné vzniká moderní kostel

Na brněnském sídlišti Lesná vyroste v nejbližších měsících nový kostel.

Místní věřící si jeho stavbu přáli mnoho let, v prvním zářijovém týdnu se zde začalo s výkopovými pracemi a na místo vjely bagry. Návrh počítá s prostorem pro zhruba 400 věřících, ti by se sem mohli přijít poprvé pomodlit zhruba za 20 měsíců. Kostel vyjde farnost zhruba na 100 milionů, deset z nich poputuje na vnitřní vybavení, zbytek bude stát samotná výstavba. Veškeré finanční zdroje si přitom věřící zajistili sami. Prostředky pochází od soukromých dárců, a to jak tuzemských, tak i zahraničních, či ze sbírek a například i z prodeje kalendářů a knih. Autorem návrhu je architekt Marek Štěpán, který se podílel na realizaci i mnoha jiných sakrálních staveb, například na piaristického chrámu Nalezení svatého Kříže v Litomyšli či kostela Krista Spasitele na pražském Barrandově.

Kostel blahoslavené Marie Restituty na Lesné bude kruhového půdorysu, aby byli všichni věřící stejně daleko od oltáře. Tvar však zároveň odliší stavbu od okolní liniové zástavby panelových domů. Vůči nim kostel vymezí i jeho dominanta, trojúhelná věž s výškou jedenatřicet metrů. V ní bude umístěna i zvonohra, na jejím vrcholu pak také vyhlídka na město přístupná široké veřejnosti. Stavbu doplní barevné prosklení. Sakrální stavba roste v Nezvalově ulici. Zde se nachází i duchovní centrum, kam na mše docházejí místní věřící v současnosti. To bude po dokončení kostela sloužit ke společenským účelům.

Autor: 
Jana Danielová
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře