Reklama
reklama

Únikové hry baví Brňany čím dál víc

Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh ukrytý v pozadí a dostat se ven v časovém limitu. Většinou do jedné hodiny.

Únikové hry vznikly v Asii a k nám ze světa dorazily zhruba v roce 2013. V Brně otevřela první úniková hra před necelými třemi lety. Podstatou všech těchto her je dostat se za šedesát minut z uzamčené místnosti. Klíč získáte, když správně vyřešíte hádanky, hlavolamy, rébusy a překonáte různé rafinované nástrahy. K útěku nepotřebujete svaly, ale selský rozum. Únikové hry jsou zkrátka místem plným hádanek a skrytých stop, kde snadno a rychle zapomenete na běžné starosti a otestujete svůj úsudek, postřeh a především logické uvažování.

Nejdéle v Brně funguje fi rma Exit Game Brno, která v současné době nabízí tři různé druhy únikových her. Můžete se vypravit do Egypta v devadesátých letech a zachránit profesora z faraonovy hrobky, které hrozí zničení zemětřesením. Nebo si můžete vyzkoušet útěk z vězeňské cely či se ocitnout v krajině zázraků a hledat cestu zpět do reality. Dvě únikové hry nabízí také Real Escape. I tady se můžete vypravit do Egypta a odhalit tajemství faraonovy kletby nebo se můžete ocitnout v bytě známého brněnského řezníka, kde nikdo nebyl od záhadné vraždy, po které policii zmizelo tělo přímo před nosem. Zkuste odhalit tajemství, které ostatním zůstalo skryto.

Další únikovou hru nabízí i UnderLock, kdy se musíte včas dostat z psychiatrické léčebny a odhalit pravdu o místních praktikách. Pro začátečníky je pak vhodná UnIQue Room, která nabízí příběh zasazený do armádního prostředí a dokonce poskytne účastníkům pětasedmdesátiminutový limit. Další záhady nabízí Trap Zone, kdy se ocitáte buď v roli agentů, kteří potřebují získat informace o únosu dříve, než tajná služba zničí všechny důkazy. Nebo se můžete ocitnout v tajemné místnosti, která skrývá informace o závěrečném případu uznávaného detektiva, který nevysvětlitelně zmizel. V Brně naleznete také Tajemnou cestu, kdy se vydáte do daleké a ponuré Transylvánie. Tady pak musíte najít cestu do Drákulovy komnaty a získat srdce nesmrtelnosti dřív, než se hrabě probudí.

Veškeré únikové hry jsou zkrátka postavené na stejném principu – dostat se během hodiny ven za pomoci různých indicií. Záleží pak na konkrétních týmech, které prostředí pro hru zvolí. Ceny se pohybují v rozmezí od 750 korun do 1 500 korun, přičemž se vždy platí za celou skupinu. Studentské skupiny získávají slevy, zlevněné vstupné je i pro páry. Tento jedinečný zážitek si tak lze vychutnat klidně i jako netradiční formu rande, ale doporučuje se přijít ve skupinách po maximálně pěti až šesti lidech. Přece jen víc hlav, víc ví.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře