Reklama
reklama

Únikové hry baví Brňany čím dál víc

Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh ukrytý v pozadí a dostat se ven v časovém limitu. Většinou do jedné hodiny.

Únikové hry vznikly v Asii a k nám ze světa dorazily zhruba v roce 2013. V Brně otevřela první úniková hra před necelými třemi lety. Podstatou všech těchto her je dostat se za šedesát minut z uzamčené místnosti. Klíč získáte, když správně vyřešíte hádanky, hlavolamy, rébusy a překonáte různé rafinované nástrahy. K útěku nepotřebujete svaly, ale selský rozum. Únikové hry jsou zkrátka místem plným hádanek a skrytých stop, kde snadno a rychle zapomenete na běžné starosti a otestujete svůj úsudek, postřeh a především logické uvažování.

Nejdéle v Brně funguje fi rma Exit Game Brno, která v současné době nabízí tři různé druhy únikových her. Můžete se vypravit do Egypta v devadesátých letech a zachránit profesora z faraonovy hrobky, které hrozí zničení zemětřesením. Nebo si můžete vyzkoušet útěk z vězeňské cely či se ocitnout v krajině zázraků a hledat cestu zpět do reality. Dvě únikové hry nabízí také Real Escape. I tady se můžete vypravit do Egypta a odhalit tajemství faraonovy kletby nebo se můžete ocitnout v bytě známého brněnského řezníka, kde nikdo nebyl od záhadné vraždy, po které policii zmizelo tělo přímo před nosem. Zkuste odhalit tajemství, které ostatním zůstalo skryto.

Další únikovou hru nabízí i UnderLock, kdy se musíte včas dostat z psychiatrické léčebny a odhalit pravdu o místních praktikách. Pro začátečníky je pak vhodná UnIQue Room, která nabízí příběh zasazený do armádního prostředí a dokonce poskytne účastníkům pětasedmdesátiminutový limit. Další záhady nabízí Trap Zone, kdy se ocitáte buď v roli agentů, kteří potřebují získat informace o únosu dříve, než tajná služba zničí všechny důkazy. Nebo se můžete ocitnout v tajemné místnosti, která skrývá informace o závěrečném případu uznávaného detektiva, který nevysvětlitelně zmizel. V Brně naleznete také Tajemnou cestu, kdy se vydáte do daleké a ponuré Transylvánie. Tady pak musíte najít cestu do Drákulovy komnaty a získat srdce nesmrtelnosti dřív, než se hrabě probudí.

Veškeré únikové hry jsou zkrátka postavené na stejném principu – dostat se během hodiny ven za pomoci různých indicií. Záleží pak na konkrétních týmech, které prostředí pro hru zvolí. Ceny se pohybují v rozmezí od 750 korun do 1 500 korun, přičemž se vždy platí za celou skupinu. Studentské skupiny získávají slevy, zlevněné vstupné je i pro páry. Tento jedinečný zážitek si tak lze vychutnat klidně i jako netradiční formu rande, ale doporučuje se přijít ve skupinách po maximálně pěti až šesti lidech. Přece jen víc hlav, víc ví.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře