Reklama
reklama

Únikové hry baví Brňany čím dál víc

Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh ukrytý v pozadí a dostat se ven v časovém limitu. Většinou do jedné hodiny.

Únikové hry vznikly v Asii a k nám ze světa dorazily zhruba v roce 2013. V Brně otevřela první úniková hra před necelými třemi lety. Podstatou všech těchto her je dostat se za šedesát minut z uzamčené místnosti. Klíč získáte, když správně vyřešíte hádanky, hlavolamy, rébusy a překonáte různé rafinované nástrahy. K útěku nepotřebujete svaly, ale selský rozum. Únikové hry jsou zkrátka místem plným hádanek a skrytých stop, kde snadno a rychle zapomenete na běžné starosti a otestujete svůj úsudek, postřeh a především logické uvažování.

Nejdéle v Brně funguje fi rma Exit Game Brno, která v současné době nabízí tři různé druhy únikových her. Můžete se vypravit do Egypta v devadesátých letech a zachránit profesora z faraonovy hrobky, které hrozí zničení zemětřesením. Nebo si můžete vyzkoušet útěk z vězeňské cely či se ocitnout v krajině zázraků a hledat cestu zpět do reality. Dvě únikové hry nabízí také Real Escape. I tady se můžete vypravit do Egypta a odhalit tajemství faraonovy kletby nebo se můžete ocitnout v bytě známého brněnského řezníka, kde nikdo nebyl od záhadné vraždy, po které policii zmizelo tělo přímo před nosem. Zkuste odhalit tajemství, které ostatním zůstalo skryto.

Další únikovou hru nabízí i UnderLock, kdy se musíte včas dostat z psychiatrické léčebny a odhalit pravdu o místních praktikách. Pro začátečníky je pak vhodná UnIQue Room, která nabízí příběh zasazený do armádního prostředí a dokonce poskytne účastníkům pětasedmdesátiminutový limit. Další záhady nabízí Trap Zone, kdy se ocitáte buď v roli agentů, kteří potřebují získat informace o únosu dříve, než tajná služba zničí všechny důkazy. Nebo se můžete ocitnout v tajemné místnosti, která skrývá informace o závěrečném případu uznávaného detektiva, který nevysvětlitelně zmizel. V Brně naleznete také Tajemnou cestu, kdy se vydáte do daleké a ponuré Transylvánie. Tady pak musíte najít cestu do Drákulovy komnaty a získat srdce nesmrtelnosti dřív, než se hrabě probudí.

Veškeré únikové hry jsou zkrátka postavené na stejném principu – dostat se během hodiny ven za pomoci různých indicií. Záleží pak na konkrétních týmech, které prostředí pro hru zvolí. Ceny se pohybují v rozmezí od 750 korun do 1 500 korun, přičemž se vždy platí za celou skupinu. Studentské skupiny získávají slevy, zlevněné vstupné je i pro páry. Tento jedinečný zážitek si tak lze vychutnat klidně i jako netradiční formu rande, ale doporučuje se přijít ve skupinách po maximálně pěti až šesti lidech. Přece jen víc hlav, víc ví.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Komentáře