Reklama
reklama

Ulici Palcary mezi Bystrcí a Komínem čeká rekonstrukce. Přibydou parkovací místa

Ulici Palcary, která přetíná hranici městských částí Bystrc a Komín, čeká rekonstrukce. Tou bude i rozšíření stávajícího parkoviště, čímž se rozšíří možnost parkování v okolí brněnské zoologické zahrady.

Rekonstruovat by se mělo celkem čtyři sta padesát metrů ulice Palcary od křižovatky s ulicí U Zoologické zahrady a také sto padesát metrů navazující odbočky podél nové výstavby rodinných domů. „Stávající parkoviště má kapacitu daasedmdesát parkovacích míst pro osobní auta a dvě místa pro autobusy. Na rozšíření parkoviště je nyní vyčleněna plocha dalších 5600 m². Podle norem zde bude možné umístit až dvě stovky nových míst pro osobní automobily a počítáme i s dalšími parkovacími místy pro autobusy,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek. A doplnil, že v průběhu projektové přípravy dojde také k posunutí střediska sběrného odpadu, které nyní brání rozšíření parkoviště.

Rada města brna včera vybrala zhotovitele, který vypracuje projekt, jehož výsledkem bude návrh konstrukce vozovky a případný návrh výměny podloží, včetně zapracování veřejného osvětlení přístupové cesty k útulku pro opuštěná zvířata v MČ Brno-Komín. Projektová dokumentace bude rozdělena do dvou částí: na parkoviště a ostatní části investičního záměru, a to tak, aby bylo možné získat povolení odděleně a realizovat stavbu co nejdříve. Předpokládané celkové náklady projektu jsou vyčísleny na necelých sedmapadesát milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře