Reklama
reklama

Ulici Palcary mezi Bystrcí a Komínem čeká rekonstrukce. Přibydou parkovací místa

Ulici Palcary, která přetíná hranici městských částí Bystrc a Komín, čeká rekonstrukce. Tou bude i rozšíření stávajícího parkoviště, čímž se rozšíří možnost parkování v okolí brněnské zoologické zahrady.

Rekonstruovat by se mělo celkem čtyři sta padesát metrů ulice Palcary od křižovatky s ulicí U Zoologické zahrady a také sto padesát metrů navazující odbočky podél nové výstavby rodinných domů. „Stávající parkoviště má kapacitu daasedmdesát parkovacích míst pro osobní auta a dvě místa pro autobusy. Na rozšíření parkoviště je nyní vyčleněna plocha dalších 5600 m². Podle norem zde bude možné umístit až dvě stovky nových míst pro osobní automobily a počítáme i s dalšími parkovacími místy pro autobusy,“ uvedl náměstek primátora Richard Mrázek. A doplnil, že v průběhu projektové přípravy dojde také k posunutí střediska sběrného odpadu, které nyní brání rozšíření parkoviště.

Rada města brna včera vybrala zhotovitele, který vypracuje projekt, jehož výsledkem bude návrh konstrukce vozovky a případný návrh výměny podloží, včetně zapracování veřejného osvětlení přístupové cesty k útulku pro opuštěná zvířata v MČ Brno-Komín. Projektová dokumentace bude rozdělena do dvou částí: na parkoviště a ostatní části investičního záměru, a to tak, aby bylo možné získat povolení odděleně a realizovat stavbu co nejdříve. Předpokládané celkové náklady projektu jsou vyčísleny na necelých sedmapadesát milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře