Reklama
reklama

Ulice Ke Středisku nebo náměstí Ludvíka Kundery. V Brně vzniknou nová místa

Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.

Nové prostranství vznikne před budoucím Janáčkovým kulturním centrem. Novinku doporučila městská část Brno-střed pojmenovat jako náměstí Ludvíka Kundery.

„Těší mě, že tak můžeme vzdát hold dalšímu brněnskému rodákovi, významnému klavíristovi a muzikologovi Ludvíku Kunderovi, který byl i prvním rektorem Janáčkovy akademie múzických umění,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Změny čekají i Žebětín. Protože se zde bude v budoucnu stavět, přibude směrem od Hostislavovy ulice k potoku Vrbovci mezi lokalitou Kamechy a Pekárna nová ulice. Její název Ke Středisku připomene místní zrušené zemědělské družstvo.

Prodlužovat se bude i ulice Houbařská v Líšni. A to kvůli výstavbě nových rodinných domů. Pojmenování zdejší rozrůstající se lokality zůstane nezměněný. 

Všechny názvy ještě musí v červnu schválit brněnské zastupitelstvo.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře