Reklama
reklama

Ujížděl policistům a skončil v poli. Teď bude mít co vysvětlovat

Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní řízení.

Řidič automobilu značky Dodge se pravděpodobně rozhodl otestovat rychlostní limity svého auta, čímž zaujal policisty z dálničního oddělení v Ivanovicích na Hané. Ti se rozhodli řidiče zastavit, ovšem ten na jejich světelná a zvuková znamení nereagoval, naopak ještě více přišlápl plyn. Policisté mu tak naměřili rychlost přes 200 kilometrů za hodinu, a to v úseku, kde je povolená pouze stovka. Policisté silničního piráta pronásledovali až k obci Křižanovice, kde se je pokusil setřást na polní cestě.

Řidič si v tu chvíli pravděpodobně neuvědomil, že nesedí v Jeepu, ale ve svém Dodge. Sportovní auta jsou všeobecně nízká, a jejich podvozek je blízko k zemi. Stalo se tak nevyhnutelné a řidič zůstal s lehce poškozeným vozem zaklíněn na polní cestě. Policistům již tedy nic nebránilo v tom, aby jej mohli zadržet. Paradoxem je, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných omamných látek, bál se však, že přijde o řidičský průkaz. Což mu nyní reálně hrozí ve správním řízení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře