Reklama
reklama

Ujížděl policistům a skončil v poli. Teď bude mít co vysvětlovat

Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní řízení.

Řidič automobilu značky Dodge se pravděpodobně rozhodl otestovat rychlostní limity svého auta, čímž zaujal policisty z dálničního oddělení v Ivanovicích na Hané. Ti se rozhodli řidiče zastavit, ovšem ten na jejich světelná a zvuková znamení nereagoval, naopak ještě více přišlápl plyn. Policisté mu tak naměřili rychlost přes 200 kilometrů za hodinu, a to v úseku, kde je povolená pouze stovka. Policisté silničního piráta pronásledovali až k obci Křižanovice, kde se je pokusil setřást na polní cestě.

Řidič si v tu chvíli pravděpodobně neuvědomil, že nesedí v Jeepu, ale ve svém Dodge. Sportovní auta jsou všeobecně nízká, a jejich podvozek je blízko k zemi. Stalo se tak nevyhnutelné a řidič zůstal s lehce poškozeným vozem zaklíněn na polní cestě. Policistům již tedy nic nebránilo v tom, aby jej mohli zadržet. Paradoxem je, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných omamných látek, bál se však, že přijde o řidičský průkaz. Což mu nyní reálně hrozí ve správním řízení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře