Reklama
reklama

U sídliště Kamechy mají vyrůst i domky

Více než tři sta nových obyvatel najde svou adresu v severozápadní části jihomoravské metropole nedaleko oblíbeného sídliště Kamechy.

Zřejmě již v příštím roce by se zde totiž měl začít stavět obytný areál s rodinnými a řadovými domy i viladomy s názvem Rezidence Vrbovec. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného na Informačním portálu EIA. Projekt vyroste na ploše zhruba šest hektarů v lokalitě z jižní strany vymezené potokem Vrbovec, ze západní strany stávající příjezdovou komunikací, ze severní strany jej uzavřou Kamechy a z východní strany stávající jezdecký a chovatelský areál Eliot. Zahájení stavby však vyžaduje změnu územního plánu z roku 1994. Ta je již v návaznosti na představy investora i městské části Žebětín navržena. Investor, společnost Colonico, plánuje lokalitu rozdělit na tři zóny. V zóně čistého bydlení je navrženo celkem 34 rodinných domů a 9 domů řadových. Stavby by zde měly vyrůst kaskádovitě v souladu s terénem na parcelách o rozloze zhruba 500 až 2000 m² u rodinných domů, plocha parcel pro řadové domy činí řádově 300 m².

V nejníže položené jihozápadní části území je chystána zóna všeobecného bydlení se šesti viladomy. Ty budou mít čtyři podlaží a celkovou zastavěnou plochu cca 250 m². „Volná architektonická kompozice viladomů je navržena se záměrem, aby došlo k prostorovému propojení s místem a zelení. V této zóně se předpokládá i drobná občanská vybavenost,“ je uvedeno v dokumentu o oznámení záměru projektu. Území viladomů prostorově sjednotí a propojí s areálem Eliot rekreační zóna, v níž najde své místo například sportovní tenisový areál s fitness a restaurací. Výměra sportovního areálu nepřekročí 0,65 ha, v plánu jsou maximálně čtyři venkovní kurty. Podle zveřejněného záměru se v místě počítá se 160 parkovacími místy, z toho zhruba 90 bude umístěno na pozemcích jednotlivých objektů, zbývající na komunikacích. Dopravně by se měla nová stavba napojit na stávající komunikaci Hostislavova. Severozápadní část Brna patří k oblíbeným lokalitám, kam Brňané směřují svou pozornost, poohlížejí-li se po novém bydlení. Láká je blízkost Brněnské přehrady, možnosti volnočasového vyžití i rychlá cesta za hranice města. „Po bytě na Kamechách nebo v okolí se díváme už dlouho, prozatím jsou ale ceny bytů zde nad naše finanční možnosti. Tato část Brna se nám líbí, máme malé děti a tak je pro nás ideální,“ myslí si Karolína Černá z Brna.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Komentáře