Reklama
reklama

U hradu Veveří našla žena nevybuchlý protitankový granát. Granát je pravděpodobně sovětské výroby

Pětašedesátiletá žena se v neděli procházela kolem hradu Veveří a nešla věc, připomínající granát z druhé světové války. Policisté okamžitě zavolali pyrotechnika a prostor okolo granátu uzavřeli. Pravděpodobně se jedná o protitankový granát sovětské výroby.

Není to poprvé, co se okolo hradu Veveří našel nějaký protitankový granát. Pětašedesátiletá paní musela i tak být docela v šoku. Asi není úplně příjemné mít v plánu poklidnou procházku a místo toho objevit granát.

Starší paní ale zareagovala pohotově – k místu přivolala brněnské strážníky. Přivolaní policisté naznali, že se pravděpodobně jedná o protitankový granát sovětské výroby. Hlídka městské policie proto okamžitě místo zajistila a přivolala pyrotechnika, aby se o záležitost postaral.

Zdroj: mpb

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře