Reklama
reklama

U hradu Veveří našla žena nevybuchlý protitankový granát. Granát je pravděpodobně sovětské výroby

Pětašedesátiletá žena se v neděli procházela kolem hradu Veveří a nešla věc, připomínající granát z druhé světové války. Policisté okamžitě zavolali pyrotechnika a prostor okolo granátu uzavřeli. Pravděpodobně se jedná o protitankový granát sovětské výroby.

Není to poprvé, co se okolo hradu Veveří našel nějaký protitankový granát. Pětašedesátiletá paní musela i tak být docela v šoku. Asi není úplně příjemné mít v plánu poklidnou procházku a místo toho objevit granát.

Starší paní ale zareagovala pohotově – k místu přivolala brněnské strážníky. Přivolaní policisté naznali, že se pravděpodobně jedná o protitankový granát sovětské výroby. Hlídka městské policie proto okamžitě místo zajistila a přivolala pyrotechnika, aby se o záležitost postaral.

Zdroj: mpb

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře