Reklama
reklama

Týden kávy provoní v říjnu celé město

Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.

Káva spojuje celýsvět. Spojuje nás s přáteli, obchodními partnery i zcela neznámými lidmi. Ne nadarmo se Brno prezentuje jako město s nejvyšší koncentrací kaváren v České republice. Někdy si až člověk říká, při pohledu na jednu kavárnu vedle druhé, jak se asi mohou uživit. Zkrátka Brňané patří k milovníkům kávy a již nyní se mohou těšit na první říjnový týden, kdy se v Brně bude již sedmým rokem konat týdenní festival kávy. Ten propukne v neděli 1. října a potrvá až do neděle 8. října.

Týden kávy je určen nadšencům, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují, stejně jako profesionálům, znalcům výběrové kávy i milovníkům kávové kultury. Během celého týdne se budou v různých kavárnách napříč městem konat besedy, přednášky a nejrůznější workshopy, kde si zájemci budou moci sami vyzkoušet tradiční i alternativní metody přípravy kávy pod vedením zkušených baristů a odborníků, nebo sledovat profesionály ve speciální soutěži baristů Týdne kávy, jejíž finále proběhne v neděli 8. října.

Do Týdne kávy je zapojeno téměř sedmdesát kaváren napříč Brnem, které budou nabízet nejen kávové ochutnávky a prezentace, ale i koncerty, divadelní představení, výstavy a vernisáže. Kompletní seznam kaváren a program celého týdne je dostupný na webových stránkách festivalu, bude k dispozici také tištěný magazín. Součástí festivalového dění jsou i jedinečné dvoudenní Trhy kávy, které proběhnou o víkendu 7. a 8. října na nádvoří Staré radnice, a kde budou mít návštěvníci možnost degustace a nákupu výběrové pražené kávy. Festivalové dění v kavárnách je zdarma, vstupné zaplatí pouze zájemci o víkendové Trhy kávy.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře