Reklama
reklama

Týden kávy provoní v říjnu celé město

Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.

Káva spojuje celýsvět. Spojuje nás s přáteli, obchodními partnery i zcela neznámými lidmi. Ne nadarmo se Brno prezentuje jako město s nejvyšší koncentrací kaváren v České republice. Někdy si až člověk říká, při pohledu na jednu kavárnu vedle druhé, jak se asi mohou uživit. Zkrátka Brňané patří k milovníkům kávy a již nyní se mohou těšit na první říjnový týden, kdy se v Brně bude již sedmým rokem konat týdenní festival kávy. Ten propukne v neděli 1. října a potrvá až do neděle 8. října.

Týden kávy je určen nadšencům, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují, stejně jako profesionálům, znalcům výběrové kávy i milovníkům kávové kultury. Během celého týdne se budou v různých kavárnách napříč městem konat besedy, přednášky a nejrůznější workshopy, kde si zájemci budou moci sami vyzkoušet tradiční i alternativní metody přípravy kávy pod vedením zkušených baristů a odborníků, nebo sledovat profesionály ve speciální soutěži baristů Týdne kávy, jejíž finále proběhne v neděli 8. října.

Do Týdne kávy je zapojeno téměř sedmdesát kaváren napříč Brnem, které budou nabízet nejen kávové ochutnávky a prezentace, ale i koncerty, divadelní představení, výstavy a vernisáže. Kompletní seznam kaváren a program celého týdne je dostupný na webových stránkách festivalu, bude k dispozici také tištěný magazín. Součástí festivalového dění jsou i jedinečné dvoudenní Trhy kávy, které proběhnou o víkendu 7. a 8. října na nádvoří Staré radnice, a kde budou mít návštěvníci možnost degustace a nákupu výběrové pražené kávy. Festivalové dění v kavárnách je zdarma, vstupné zaplatí pouze zájemci o víkendové Trhy kávy.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře