Reklama
reklama

Týden kávy provoní v říjnu celé město

Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.

Káva spojuje celýsvět. Spojuje nás s přáteli, obchodními partnery i zcela neznámými lidmi. Ne nadarmo se Brno prezentuje jako město s nejvyšší koncentrací kaváren v České republice. Někdy si až člověk říká, při pohledu na jednu kavárnu vedle druhé, jak se asi mohou uživit. Zkrátka Brňané patří k milovníkům kávy a již nyní se mohou těšit na první říjnový týden, kdy se v Brně bude již sedmým rokem konat týdenní festival kávy. Ten propukne v neděli 1. října a potrvá až do neděle 8. října.

Týden kávy je určen nadšencům, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují, stejně jako profesionálům, znalcům výběrové kávy i milovníkům kávové kultury. Během celého týdne se budou v různých kavárnách napříč městem konat besedy, přednášky a nejrůznější workshopy, kde si zájemci budou moci sami vyzkoušet tradiční i alternativní metody přípravy kávy pod vedením zkušených baristů a odborníků, nebo sledovat profesionály ve speciální soutěži baristů Týdne kávy, jejíž finále proběhne v neděli 8. října.

Do Týdne kávy je zapojeno téměř sedmdesát kaváren napříč Brnem, které budou nabízet nejen kávové ochutnávky a prezentace, ale i koncerty, divadelní představení, výstavy a vernisáže. Kompletní seznam kaváren a program celého týdne je dostupný na webových stránkách festivalu, bude k dispozici také tištěný magazín. Součástí festivalového dění jsou i jedinečné dvoudenní Trhy kávy, které proběhnou o víkendu 7. a 8. října na nádvoří Staré radnice, a kde budou mít návštěvníci možnost degustace a nákupu výběrové pražené kávy. Festivalové dění v kavárnách je zdarma, vstupné zaplatí pouze zájemci o víkendové Trhy kávy.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře