Reklama
reklama

Tvrdil, že je její pravnuk. Pak seniorku okradl

Důvěřivá seniorka naletěla dvěma podvodníkům. Ti ji obrali o hotovost i zlaté šperky. Podvodníci ze seniorky vymámili peníze minulý čtvrtek na Břeclavsku poté, co se jeden z mužů vydával za jejího pravnuka a žádal o půjčku.

Muž se nejprve představil jako seniorčin pravnuk, načež začal vysvětlovat, že kvůli problémům s účtem potřebuje hotovost. 86letá žena v domnění, že pomáhá rodinnému příslušníkovi, šla do banky a z vkladní knížky vybrala 100 tisíc korun. To muži nestačilo a žena tak k hotovosti přihodila ještě zlaté šperky spolu s dalšími penězi, které měla doma. Pro peníze i šperky si pak přijel údajný pravnukův kamarád.

Podvodníci seniorku okradli o více než 120 tisíc korun a dosud nevyčíslenou škodu na zlatých špercích. Kriminalisté se případem nadále zabývají a apelují na seniory, aby si dávali pozor před podvodníky, kteří využívají a zkouší jejich důvěřivost.

Zdroj: PČR

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře