Reklama
reklama

Tvrdil, že je její pravnuk. Pak seniorku okradl

Důvěřivá seniorka naletěla dvěma podvodníkům. Ti ji obrali o hotovost i zlaté šperky. Podvodníci ze seniorky vymámili peníze minulý čtvrtek na Břeclavsku poté, co se jeden z mužů vydával za jejího pravnuka a žádal o půjčku.

Muž se nejprve představil jako seniorčin pravnuk, načež začal vysvětlovat, že kvůli problémům s účtem potřebuje hotovost. 86letá žena v domnění, že pomáhá rodinnému příslušníkovi, šla do banky a z vkladní knížky vybrala 100 tisíc korun. To muži nestačilo a žena tak k hotovosti přihodila ještě zlaté šperky spolu s dalšími penězi, které měla doma. Pro peníze i šperky si pak přijel údajný pravnukův kamarád.

Podvodníci seniorku okradli o více než 120 tisíc korun a dosud nevyčíslenou škodu na zlatých špercích. Kriminalisté se případem nadále zabývají a apelují na seniory, aby si dávali pozor před podvodníky, kteří využívají a zkouší jejich důvěřivost.

Zdroj: PČR

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře