Reklama
reklama

Trolejbusy v Líšni začnou jezdit po nové trati až na Jírovu

Trolejbusová trať do jihovýchodní části Brna-Líšeň je hotová. Provoz trolejbusů ze stávající smyčky Novolíšeňská na Jírovu započne zítra 30. listopadu 2019. Obyvatelé jihovýchodní Líšně tak budou mít přímé spojení na Starou osadu.

Práce na prodloužení trolejbusové tratě trvaly 13 měsíců. Doposud cestující museli při cestě ze Staré osady nebo severní části města přestupovat v zastávce Novolíšeňská z trolejbusových linek 25 a 26 na autobus 55. „Podařilo se dokončit projekt, který vyřešil dlouhodobé provizorium. Lidé se dostanou na Jírovu bez zdlouhavých přestupů komfortněji a rychleji. Lepší spojení městskou hromadnou dopravou ocení zejména ve směru na Starou osadu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Projekt obnášel instalaci trakčních stožárů a trolejového vedení v celkové délce 1,6 kilometru a také stavbu měnírny ve smyčce Jírova včetně sociálního zázemí pro řidiče MHD. Konečná stanice Jírova je bezbariérová. V celé ulici je i nové osvětlení. Celá stavba přišla na 125 milionů korun „Vzhledem k umístění smyčky Novolíšeňská na čtyřproudové silnici nebyla tato smyčka pro bezpečnost dopravy už vyhovující. Prodloužení trolejbusové trati až na Jírovu přinese kromě většího pohodlí také zvýšení bezpečnosti pro chodce i řidiče, kteří oblastí projíždějí,“ sdělil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V souvislosti s prodloužením trolejbusových linek na Jírovu budou od 30. listopadu 2019 upraveny trasy autobusových linek v lokalitě. „Linka 55 bude v úseku Bílá hora – Jírova vedena nově po trase Vlkova–Houbalova–Horníkova–Molákova a v severní části sídliště Líšeň tak doplní linku 78,“ objasnil změny provozní ředitel Dipravního podniku města Brna Jan Seitl.

Kvůli velkému zájmu cestujících o zachování přímého spojení mezi Vinohrady a Dělnickým domem přistoupil Dopravní podnik města Brna k úpravě na lince 78, která toto spojení pro místní obyvatele zajišťuje.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Největší vlaková výluka poslední doby se chýlí ke konci. Hlavní nádraží v Brně bude od 15. prosince znovu otevřené. Během výluky prošlo nádraží výraznou rekonstrukcí za více než 2 miliardy, jejíž...
14.12.2019 - 07:00
Celou noc by pravděpodobně strávil v poloze hlavou dolů čtyřiašedesátiletý muž, kdyby si ho ve tmě náhodou nevšiml majitel obchodu v Komárově.
13.12.2019 - 19:03
Brněnským sportovcem roku je opět Adam Ondra Foto: MMB
Adam Ondra opět kraluje brněnským sportovcům. Titul sportovce Brna vybojoval již pošesté v řadě. Druhý se umístil střelec Jiří Lipták a pomyslný bronz vybojoval cyklista Tomáš Bábek. Nejlepším...
13.12.2019 - 11:38
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru...
13.12.2019 - 08:44
V noclehárnách mohou přespat lidé i se psy Foto: MMB
V předvánočním týdnu umístí Odbor sociální péče MMB do brněnských nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Lidé bez domova častokrát v zimě nevyužívají noclehárny kvůli tomu, že si tam s...
12.12.2019 - 13:07
Zastávka se zelenou střechou Foto: MMB
Ústřední hřbitov a Výstaviště – hlavní vstup. Na těchto zastávkách MHD využijí cestující nové přístřešky. Na rozdíl od ostatních mají zelenou střechu, díky kterým budou částečně ochlazovat své okolí.
12.12.2019 - 07:00
Komentáře