Reklama
reklama

Trolejbusy v Líšni začnou jezdit po nové trati až na Jírovu

Trolejbusová trať do jihovýchodní části Brna-Líšeň je hotová. Provoz trolejbusů ze stávající smyčky Novolíšeňská na Jírovu započne zítra 30. listopadu 2019. Obyvatelé jihovýchodní Líšně tak budou mít přímé spojení na Starou osadu.

Práce na prodloužení trolejbusové tratě trvaly 13 měsíců. Doposud cestující museli při cestě ze Staré osady nebo severní části města přestupovat v zastávce Novolíšeňská z trolejbusových linek 25 a 26 na autobus 55. „Podařilo se dokončit projekt, který vyřešil dlouhodobé provizorium. Lidé se dostanou na Jírovu bez zdlouhavých přestupů komfortněji a rychleji. Lepší spojení městskou hromadnou dopravou ocení zejména ve směru na Starou osadu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Projekt obnášel instalaci trakčních stožárů a trolejového vedení v celkové délce 1,6 kilometru a také stavbu měnírny ve smyčce Jírova včetně sociálního zázemí pro řidiče MHD. Konečná stanice Jírova je bezbariérová. V celé ulici je i nové osvětlení. Celá stavba přišla na 125 milionů korun „Vzhledem k umístění smyčky Novolíšeňská na čtyřproudové silnici nebyla tato smyčka pro bezpečnost dopravy už vyhovující. Prodloužení trolejbusové trati až na Jírovu přinese kromě většího pohodlí také zvýšení bezpečnosti pro chodce i řidiče, kteří oblastí projíždějí,“ sdělil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V souvislosti s prodloužením trolejbusových linek na Jírovu budou od 30. listopadu 2019 upraveny trasy autobusových linek v lokalitě. „Linka 55 bude v úseku Bílá hora – Jírova vedena nově po trase Vlkova–Houbalova–Horníkova–Molákova a v severní části sídliště Líšeň tak doplní linku 78,“ objasnil změny provozní ředitel Dipravního podniku města Brna Jan Seitl.

Kvůli velkému zájmu cestujících o zachování přímého spojení mezi Vinohrady a Dělnickým domem přistoupil Dopravní podnik města Brna k úpravě na lince 78, která toto spojení pro místní obyvatele zajišťuje.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře