Reklama
reklama

Trolejbusová vozovna Komín slaví 20 let a otevírá své brány návštěvníkům

U příležitosti výročí 20 let od dokončení trolejbusové vozovny v Komíně zve Dopravní podnik města Brna všechny zájemce a hlavně příznivce trolejbusové dopravy na den otevřených dveří v této vozovně.

Trolejbusová vozovna v Komíně slaví dvacet let od svého dokončení a při této příležitosti budou moci návštěvníci nahlédnout do jejích prostor. Den otevřených dveří se uskuteční 24. června od 12 do 18 hodin. Vstup do vozovny bude možný z ulice Veslařské od zastávky autobusů linek 44, 67 a 84. K vozovně budou vedeny v rámci dopravní nostalgie také zvláštní linky z centra, které budou obsluhovány historickými vozidly. Trolejbusová vozovna v Komíně začala sloužit 12. května 1997 a denně odtud v pracovní dny vyjíždí šestapadesát vozů, tedy téměř polovina všech vypravených trolejbusů v Brně. V rámci dne otevřených dveří si budou moci zájemci prohlédnout celý areál.

Hlavní část programu proběhne na odstavné ploše, kde budou mít návštěvníci již tradičně možnost prohlédnout si historické i současné typy trolejbusů nebo montážní vůz údržby trolejového vedení doplněný o ukázku jednotlivých prvků trolejového vedení. Z odstavné plochy bude rovněž odjíždět trolejbus na komentovanou prohlídku pracovišť údržby umístěných v přízemí budovy. Před příjezdem do těchto prostor bude projíždět mycí linkou. Nebude chybět ani projekce zaměřená na řídící a informační systém se simulátorem vozidlové části tohoto systému, která bude probíhat ve školicí místnosti.

Kromě toho bude na dni otevřených dveří stánek informační kanceláře, u něhož proběhne prodej směrových tabulí a upomínkových předmětů. Poprvé se zvědaví návštěvníci mohli podívat do ještě nezprovozněného areálu 19. dubna 1997 a přišlo tehdy okolo pěti tisíc zájemců.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře