Reklama
reklama

Tři vstřelené branky bodový zisk nepřinesly

Dvě rozdílné třetiny zažili znojemští hokejisté. V té první se i přes počáteční tlak soupeře dostali do dvougólového vedení, v té další však během pěti minut o náskok přišli. Ve třetí části inkasovali znovu dva góly, v závěru sice snížili, avšak jejich následná aktivita už vyrovnání nepřinesla.

Svižný start do utkání s několika zajímavými momenty na obou stranách musel diváky naladit. Hned v úvodu předvedla slibné střídání třetí znojemská formace, před Lassilou se zase zablýsklo po zakončení Raffla. Orli se v několika dalších minutách dostali pod tlak, finský gólman musel čarovat po akci Hughese i po přečíslení salzburgské dvojice útočníků. S přibývajícím časem se domácí postupně vyrovnávali s náporem soupeře, až sami dokázali tvrdě udeřit. Na modré čáře se mazácky napřáhl Dominik Tejnor a natahující se Michalek už neměl šanci zasáhnout. V následující fázi třetiny Znojemští konečně předváděli hru, za kterou je fanoušci mohli odměnit dlouhým potleskem. Další důvod k oslavám navíc ještě přidal Anthony Luciani, jenž šikovně umístil kotouč přesně do mezírky mezi betony Michaleka.

Ledová sprcha přišla s patnáctou vteřinou prostředního dějství. Hned po přechodu před Lassilu se v mezikruží uvolnil Ryan Duncan a zamířil pod břevno. Znojmo bylo znovu zatlačeno do svého obranného pásma, navíc muselo čelit první přesilovce Salzburgu. A krátce po jejím skončení byli býci nekompromisní, Bobby Raymondz kruhu pro vhazování propálil gólmana. Tvrdě vypracovaný náskok se tak bleskově rozplynul. Rakušané ale nadále vládli ledu, Orli se spoléhali hlavně na svou obrannou činnost. A obraz hry se v podstatě neměnil až do konce druhé dvacetiminutovky. Všechny šance hostů však naštěstí pro Znojemské zůstaly nevyužity.

Třetí třetina odstartovala menším trestem pro Orly. Krátce po jeho vypršení bylo ještě hůře, Hlava inkasoval dokonce čtyři minuty za vražení na hrazení. Zkraje oslabení se prodral do rychlého brejku Stretch, ale zakončoval jen do připraveného brankáře býků. Po faulu ze strany Salzburgu se síly na ledě vyrovnaly a vypadalo to, že Znojmo bude moci napnout veškeré své snahy zpět do útoku. Pak však přišel tvrdý direkt z hole Dominique Heinricha a rázem museli Jihomoravané dotahovat skóre. Žádná větší útočná podívaná ze strany domácích se ale nekonala, o výsledku tak začalo být jasněji přesně v čase 52:00, kdy Brant Harris svou dorážkou výrazně srazil šance na úspěch.

Malá naděje pro Znojemské ještě svitla čtyři minuty před závěrečnou sirénou. Početní výhodu dokázal využít přesnou tečí Patrik Parkkonen. Času už však zbývalo pomálu, neujala se ani hra bez gólmana, a Orlům tak nezbylo nic jiného, než překousnout další domácí porážku.

Třetiny: 2:0, 0:2, 1:2
Branky a nahrávky: 13. Tejnor (Stretch, Parkkonen), 18. Luciani (Lattner, Matuš), 56. Parkkonen (Luciani, McEachen) – 21. Duncan (Hochkofler, Heinrich), 25. Raymond (Rauchenwald, Herburger), 47. Heinrich, 52. Harris (Raffl, Duncan). Rozhodčí: Fichtner, M. Nikolić – Neméth, Soós. Vyloučení: 5:3.Využití: 1:0. Diváci: 2147. Střely na branku: 42:43. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.

Zdroj: HC Orli

Autor: 
redakce
Aktuálně
Aktuální stav hypoték? Ke konci roku započaly banky s masivním zdražováním a stav se nemění ani v prosinci. Sazby úvěrů na bydlení začínající dvojkou se stávají minulostí a po čtyřech letech se...
16.12.2018 - 18:46
Mandrage   Foto: Tomáš Gal
Úspěšná česká kapela Mandrage se po několika letech rozhodla z velkých festivalových pódií a koncertních sálů navrátit zpátky do klubů. Původně plzeňská kapela začínala před téměř dvaceti lety v...
16.12.2018 - 14:30
Přesně 15. prosince uplynulo 40 let od uvedení do provozu posledního čtvrtého turbosoustrojí Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice. Završilo se tak osmileté období, kdy bylo budováno toto unikátní...
16.12.2018 - 12:51
Jihomoravská metropole by po AZ Tower a Spielberk Tower B mohla získat svou třetí nejvyšší budovu.
16.12.2018 - 09:29
Perníky, punč a betlém. To jsou Vánoce v AVION Shopping parku Brno
14.12.2018 - 19:45
Sportovcem Brna je Adam Ondra Foto: MMB
Sportovcem Brna je již po páté v řadě sportovní lezec Adam Ondra. Mezi nejlepší brněnské sportovce Akademie brněnského sportu zařadila také kapitána Komety Leoše Čermáka a triatlonistku Vendulu...
14.12.2018 - 13:42
Komentáře