Reklama
reklama

Tři muži z Bangladéše se skrývali v kamionu. Jejich cílem bylo Německo

O víkendu nahlásil řidič nákladního vozu policii informaci o třech mužích, kteří jdou pěšky v odstavném pruhu na dálnici u Lanžhota. Později policisté, že jde o tři státní příslušníky Bangladéše, kteří cestovali ukryti v kamionu.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Měli však hlad a žízeň, z kamionu tak během delší pauzy odešli po proříznutí plachty. Jejich cílem bylo Německo, za transport, o kterém neměl řidič ani tušení, zaplatili převaděči v Srbsku. V rámci readmisní dohody byli muži ve věku 17, 20 a 25 let předáni na Slovensko.

Od začátku roku bylo cizineckou policií zajištěno na jihu Moravy při migraci pětadvacet cizinců. "Pro podezření ze spáchání trestného činu v převaděčství jsme v této souvislosti vyšetřovali tři cizince. Jednomu z nich bylo sděleno podezření z uvedeného trestného činu," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zbývající dva řidiči kamiónů nevěděli o tom, že na ložné ploše jejich vozidla se ukrývají běženci. Při kontrolách na pracovištích na jihu Moravy pak cizinecká policie zjistila téměř tři stovky cizinců nelegálně pracujících na našem území. V pětaosmdesáti procentech případů se jednalo o státní příslušníky Ukrajiny.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Sbory dobrovolných hasičů z Drnovic, Letovic, Zastávky, Brna – Králova Pole, Hoštěrádek – Rešova a Rostěnic. Ti všichni se probojovali do finále devátého ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku. O...
18.09.2019 - 12:24
Zastávka na Moravském náměstí Foto: MMB
Z téměř 1500 brněnských zastávek má přístřešek asi třetina. Poměr by se měl začít navyšovat. Na základě pokynu města prověří možné umístění dalších přístřešků dopravní podnik.
18.09.2019 - 06:00
Do univerzitní červené barvy se symbolicky převlékne hrad Špilberk. Dominanta Brna změní háb ve čtvrtek 19. září od 22. hodiny. Právě na tento den připadá 120. výročí největší technické univerzity v...
17.09.2019 - 20:00
Jihomoravští pneumologové otevřou ve středu 18. září dveře svých ambulancí a nabídnou lidem vyšetření plic. Cílem této akce je upozornit na smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF) – a...
17.09.2019 - 16:00
Město centru prodloužilo nájemní smlouvu na dům v ulici Sýpka (na fotce) Foto: Google maps
Centrum pro týrané a zneužívané děti v ulici Sýpka neskončí. Město organizaci Spondea, která centrum provozuje, prodloužila nájemní smlouvu.
17.09.2019 - 12:00
Kamenná čtvrť Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Lávka přes řeku Svratku spojující Poříčí a Táborského nábřeží je významnou spojkou pro pěší i cyklisty. Připravované protipovodňové opatření se ale dotkne i jí a bude vybudována nová. Stavba si...
17.09.2019 - 07:00
Komentáře