Reklama
reklama

Tři muži z Bangladéše se skrývali v kamionu. Jejich cílem bylo Německo

O víkendu nahlásil řidič nákladního vozu policii informaci o třech mužích, kteří jdou pěšky v odstavném pruhu na dálnici u Lanžhota. Později policisté, že jde o tři státní příslušníky Bangladéše, kteří cestovali ukryti v kamionu.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Měli však hlad a žízeň, z kamionu tak během delší pauzy odešli po proříznutí plachty. Jejich cílem bylo Německo, za transport, o kterém neměl řidič ani tušení, zaplatili převaděči v Srbsku. V rámci readmisní dohody byli muži ve věku 17, 20 a 25 let předáni na Slovensko.

Od začátku roku bylo cizineckou policií zajištěno na jihu Moravy při migraci pětadvacet cizinců. "Pro podezření ze spáchání trestného činu v převaděčství jsme v této souvislosti vyšetřovali tři cizince. Jednomu z nich bylo sděleno podezření z uvedeného trestného činu," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zbývající dva řidiči kamiónů nevěděli o tom, že na ložné ploše jejich vozidla se ukrývají běženci. Při kontrolách na pracovištích na jihu Moravy pak cizinecká policie zjistila téměř tři stovky cizinců nelegálně pracujících na našem území. V pětaosmdesáti procentech případů se jednalo o státní příslušníky Ukrajiny.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Student Vysokého učení technického v Brně Ondřej Vacek navrhl systém, který by samostatně detekoval vozidla jedoucí v protisměru na dálnicích a rychlostních komunikacích. Tím by mohl omezit počet...
24.07.2019 - 11:18
Validátor Foto: DPMB
Nákup jednorázové jízdenky v brněnské MHD bude pro cestující pohodlnější. Vozy Dopravního podniku budou opatřeny validátory, které umožní po nástupu koupi jízdenky přiložením bezkontaktní karty. V...
24.07.2019 - 07:19
Foto z autonehody Foto: PČR JMK
V neděli před pátou hodinou ráno došlo k vážné dopravní nehodě na silnici mezi Jedovnicemi a Lažánkami. Šestadvacetiletý řidič automobilu Audi utrpěl těžká zranění, s kterými byl transportován do...
23.07.2019 - 18:23
Zámecká zahrada a biotop Oslavany Foto: FB biotopu
Letos poprvé se lidem otevřel biotop v Oslavanech. Přímo v zahradě u renesančního zámku si lidé moohou vychutnat koupání ve vodě, kterou nečistí žádná chemie, ale mikroorganismy.
23.07.2019 - 07:00
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Komentáře