Reklama
reklama

Tři muži z Bangladéše se skrývali v kamionu. Jejich cílem bylo Německo

O víkendu nahlásil řidič nákladního vozu policii informaci o třech mužích, kteří jdou pěšky v odstavném pruhu na dálnici u Lanžhota. Později policisté, že jde o tři státní příslušníky Bangladéše, kteří cestovali ukryti v kamionu.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Měli však hlad a žízeň, z kamionu tak během delší pauzy odešli po proříznutí plachty. Jejich cílem bylo Německo, za transport, o kterém neměl řidič ani tušení, zaplatili převaděči v Srbsku. V rámci readmisní dohody byli muži ve věku 17, 20 a 25 let předáni na Slovensko.

Od začátku roku bylo cizineckou policií zajištěno na jihu Moravy při migraci pětadvacet cizinců. "Pro podezření ze spáchání trestného činu v převaděčství jsme v této souvislosti vyšetřovali tři cizince. Jednomu z nich bylo sděleno podezření z uvedeného trestného činu," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zbývající dva řidiči kamiónů nevěděli o tom, že na ložné ploše jejich vozidla se ukrývají běženci. Při kontrolách na pracovištích na jihu Moravy pak cizinecká policie zjistila téměř tři stovky cizinců nelegálně pracujících na našem území. V pětaosmdesáti procentech případů se jednalo o státní příslušníky Ukrajiny.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
V Bilovicích nad Svitavou nestihl šedesátiletý muž v zatáčce doběhnout. Na trati ho srazil vlak a k celé situaci musel být přivolán vrtulník.
16.01.2020 - 18:30
Komentáře