Reklama
reklama

Tři dny policistům v kraji stačily na to, aby přistihli 25 podnapilých řidičů

Během celostátní dopravně bezpečnostní akce zaměřené na podnapilé řidiče v Jihomoravském kraji byl u pětadvaceti řidičů zjištěn při kontrole alkohol. Celkem bylo zkontrolováno téměř dva tisíce sedm set aut.
Foto z akce Foto: PČR JMK

Z těchto provinilců pod vlivem alkoholu bylo jednadvacet řešeno v rámci přestupkového řízení, čtyři řidiči měli natolik vysoké hodnoty alkoholu, že jejich jízda byla kvalifikována jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Dva řidiči byli přistiženi za volantem pod vlivem drog. "Při kontrolách bylo zjištěno dalších sto osmdesát přestupků. Nejvíce přestupců i řidičů pod vlivem alkoholu bylo zjištěno na území města Brna," uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Smutnou rekordmankou byla žena z Vyškovska, které policisté při kontrole naměřili více jak 2,5 promile alkoholu v dechu.

Doba odbourávání alkoholu je vždy ovlivněna aktuálním zdravotním stavem a schopnost řídit je podstatně zhoršena i při kocovině, kdy již alkohol z krve vymizel. "Policisté se této problematice budou intenzivně věnovat i v závěru roku, kdy se během volných svátečních dní předpokládá vyšší konzumace alkoholu. Pamatujte tedy prosím, že alkohol za volant nepatří," dodal mluvčí.

Zdroj: PČR JMK

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají...
21.07.2019 - 18:46
Ovlivněte výsledky největší studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR.
21.07.2019 - 17:18
Multifunkční hala v novém Foto: STAREZ – SPORT, a. s.
DRFG Aréna prošla přes léto rozsáhlou modernizací. Kvůli bezpečnosti hráčů byly nainstalovány nové mantinely včetně plexiskel, střídaček, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena...
19.07.2019 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Na silnici z Pohořelic do Znojma blízko Miroslavi nepřežil nehodu řidič osobního automobilu, který se srazil s kamionem. Muži nepomohla ani první pomoc od svědků.
18.07.2019 - 12:02
Komentáře