Reklama
reklama

Tradiční Den Starobrna je za dveřmi

Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část areálu bude patřit svátku chmelového moku a všemu, co souvisí s jeho výrobou, čepováním i konzumací. Na sladovém dvoře pak na všechny návštěvníky čeká Kometa zóna.

Jako každoročně se návštěvníci mohou těšit na odpoledne plné skvělé muziky na dvou pódiích. Na horním nádvoří v průběhu odpoledne a večera vystoupí skupiny Jelen, Support Lesbiens, David Koller a další. Na nádvoří dolním se budou střídat brněnské kapely a pořádat oblíbené pivní soutěže. Návštěvníkům lačným po informacích o pivu doporučujeme bezplatnou exkurzi s odborným výkladem do výrobních prostor pivovaru, kde se pěnivý mok vyrábí. V prostoru před varnou pak všechny zájemce přivítají emeritní sládek Bohuslav Kandrnál a obchodní sládek Svatopluk Vrzala, tentokrát v roli učitelů. Pro své žáky si připravili pivní školu o výrobě piva,jeho složení i informace o tom, jak o ně mají v restauracích hostinští pečovat. Na místě ukážou, jak pivo správně čepovat. Absolventi této pivní školy dostanou na památku certifikát. Registrace čtyř termínů pivní školy se uskuteční na místě a počty míst jsou omezené, proto doporučujeme na Den Starobrna vyrazit co nejdříve! Totéž platí i pro ty, kteří se chtějí vydat na exkurzi. Přijďte taky brzy, o prohlídky je vždy velký zájem, tak ať je nezmeškáte.

Obrovskou atrakcí se stane Kometa zóna na sladovém dvoře. Už jste si někdy potěžkali pohár pro vítěze extraligy? A chtěli byste s ním fotku na památku? Pak máte unikátní příležitost, kdy si ji pořídit. Hokejisté vítězný pohár na Den Starobrna přinesou s sebou. Na místě bude přítomen celý A-tým Komety, jako každoročně nebude chybět autogramiáda a křest dresu pro novou sezonu. Návštěvníci Dne Starobrna se mohou těšit na všechny druhy starobrněnských piv, která se budou čepovat v celém areálu. Vstupné na celý výše uvedený program činí v předprodeji vstupenek TICKETSTREAM 99 korun, a to do páteční půlnoci 1. září. Lístky budou i na místě v den konání za 159 korun. V ceně vstupného je i jedno pivo nebo limonáda zdarma. Děti do výšky 150 cm vstupné neplatí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře